Боже об’явлення, а тому і релігія, і християнство, і Святе Письмо та Церква – це школа, в якій приходиться нам безнастанно вчитися, від дитинства до старости. Церковна заповідь обов’язує християн у неділю й свя­та вислухати Службу Божу й духовну науку. Деякі люди, яким трудно бути на проповіді, або й ті, що зайняті умо­вою працею, уявляють собі, що духовна наука не прино­сить їм ніякого хісна, що вони можуть її заступити чи­танням Святого Письма або релігійної книжки. Але воно не так, бо від того обов’язку не звільнені навіть і ті, що в Церкві мають учительський уряд або післанництво. Одним словом, релігія – це для всіх обов’язкова школа, в якій усі маємо вчитися від дитинства до пізньої старо­сти, й тому тим важніше для нас знати систему тієї на­шої школи, а передовсім зрозуміти її потрійний ступінь чи характер, бо про ту різницю не можна сумніватися. Вона дуже яскраво проявляється в самому Святому Письмі, в тім, сказати, кодексі Божого об’явлення.

1937 р., травень-жовтень, Львів. – Із праці Митрополита Андрея “Дар П’ятдесятниці”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень