З 10 по 12 січня 2015 року, вперше 30 дітей-сиріт з Тернопільських шкіл-інтернатів,
які не мали можливості відзначити Різдвяні свята у родині, відчули добро і тепло у колі львівських волонтерів та благодійників.
Ініціатором благодійної програми «Різдвяна школа 2015» виступив «Центр Опіки Сиріт» (м. Львів), який є партнером і другом фонду «Майбутнє сиріт».
Більшість дітей-сиріт ніколи не бували за межами інтернатів, оскільки держава не має коштів на організацію якісного дозвілля таким дітям, а для вихователів «менше поїздок – менше клопотів». Як зауважують самі діти, їх вихователі наглядають тільки за ними, але не працюють з ними чи заради них.
Вперше за 8 років діяльності «Майбутнє сиріт» спромігся спільними зусиллями з благодійниками організувати поїздку дітей-сиріт за межі Тернопільської області. Під час перебування у місті Львові, діти дві ночі проживали в комфортабельних номерах при монастирі св. Альфонса Лігуорі (м. Львів), де їх дуже багато пригощали смачною їжею та солодощами. Діти мали можливість відпочити від буденних турбот і поринути у світ Різдвяного дива.
Одного дня, діти вчилися готувати різдвяні відкритки під час майстер-класу. Наступного дня піцерія «Челінтано» провела для усіх 30 дітей майстер-клас з приготування піци. Після чого, кожен отримав набір продуктів для приготування власної піци з шинкою, куркою, чи салямі. Позитивні враження просто світилися на дитячих обличчях і радості не було меж. Також діти відвідали Літургію в храмі Петра і Павла (м. Львів), де всі прихожани помолилися за сиріт. Після Служби на дітей чекав дитячий Вертеп з колядками та віншуваннями. Тернопільські діти не залишалися осторонь і також виступили з колядками та віншуваннями перед господарями та волонтерами «Центру Опіки Сиріт».
Дітям сподобалося подорожувати в громадському транспорті (маршрутки та електричка).
Неочікуваним для усіх стала зустріч на Львівському залізничному вокзалі дітей-сиріт з молодими військовими, які направлялися в зону АТО. Діти поділилися власними піцами, а також заколядували солдатам. А отець Роман (о. Роман Прокопець, Голова Центру, – прим. редакції) з «Центру Опіки Сиріт» благословив молодих хлопців.
На прощання з містом Лева, організатори подарували кожній дитині солодкий подарунок і приємні та незабутні спогади про Різдвяну подорож.
Дякуємо школам-інтернатам смт. Струсова, Бережан, Нове Село, Бережанському санаторію, де перебували діти під час канікул, за розуміння і сприяння в організації поїздки дітей до міста Львова у період Різдвяних свят.
Андрій Назаренко
читайте також на цю тему: Різдвяна школа із дітьми з тернопільських інтернатів