Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

“Одна церква – одна дитина”

Із понад 26000 дітей, що можуть бути усиновленими, близько 20000 є у віці старше 10 років, тому й можливість їхнього усиновлення з кожним роком зменшується; відтак, з них близько 15000 дітей перебувають у школах-інтернатах або в інших дитячих спецзакладах. Тому дана тенденція спонукає Церкву перебрати на себе певні функції опіки. Відтак, даний проект означає надання спільнотою храму дитині-сироті чи дитині позбавленій батьківських прав певної опіки та потрібної допомоги. Щоб допомогти цим дітям наш храм бере відповідальність за двох дітей-сиріт, що проживають у нашій місцевості.Одна церква-одна дитина

Що спонукало нас втілити у життя цей проект:

 • Гостра потреба особливої та невідкладної допомоги дітям-сиротам, адже вони є майбутніми громадянами нашої держави.
 • Це ті діти, у яких немає нікого, хто міг би їм допомогти. У них занадто мало шансів бути всиновленими.
 • Відсутність у таких дітей уявлення про те, що таке справжня сім’я, сприяє появі нових сиріт, створюючи цим самим замкнуте коло.

Конкретні кроки, які ми пропонуємо:

 1. Створення спільноти, яка є небайдужою до даних дітей, що буде дбати чи опікуватися ними;
 2. Систематичні зустрічі;
 3. Вивчення потреб та проблем конкретної дитини;
 4. Спосіб їх вирішення для адаптації у самостійне життя;
 5. Форми допомоги: молитва за дану особу (даних осіб), проведення вільного часу; дозвілля; допомога у навчанні; репетиторство; матеріальна допомога; духовний супровід…

 

Ця ініціативна група створюється для того, щоб спільнотою розділити момент виховання та допомоги даній дитині (дітям). Ви стаєте учасником даної групи після заповнення анкети, яку ви можете отримати від голови Центру Опіки Сиріт – о. Романа Прокопця. Дана ініціативна група має обов’язок сформуватися самій, познайомитися із дитиною (дітьми), розробити механізм виховання та допомоги, враховуючи свої можливості, вміння, навики, таланти та матеріальне становище. Ви не залишитесь самі із цією потребуючою дитиною (дітьми), а з нашого боку ми забезпечимо не лише інформаційну базу чи знайомство, але також й співпрацю з цією групою людей: духовний супровід, організаційні зустрічі за нашої участі, зустріч-тренінг.

 

Поетапний план життя даної спільноти людей:

 1. Заповнення бланку
 2. Особисте представлення у групі
 3. Представлення власної можливості допомоги
 4. Вибір координатора групи, що буде підтримувати зв’язок із дитиною (дітьми), отцем-капеланом та усією групою
 5.  Створення плану співпраці із дитиною-сиротою
 6.  Проходження групою зустрічі тренінгу

 

Найважливіше потрібно пам’ятати, що дана праця покликана для створення великого добра, для нас християн, для цих дітей, нашої спільноти, а також для суспільства. Ми акцентуємо вашу увагу не лише на матеріальній допомозі цим дітям, але, насамперед, допомогти дітям адаптуватися у середовищі, коли вони зустрінуться із ним сам на сам та соціалізуватися у суспільстві. Тому користь та плоди нашої праці будуть ефективними та найкращими тоді, коли ми об’єктивно та планово підійдемо до викликів, що нас спіткають. Ваш приклад буде тим, з якого діти будуть черпати подальші навики у своєму житті і, можливо, саме ви станете тими, до кого вони будуть звертатися за порадою у власному житті.

 

Завантажити анкету учасника проекту “Одна церква – одна дитина” можна тут.

Познайомитись з сиротами, якими опікується гарнізонний храм Петра і Павла можна у цій статті.

Медіа-Центр ЦОС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *