Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

Як страх шкодить можливостям

Є давня історія про чоловіка, якого якось уночі відвідав ангел і розповів йому про великі діла, що чекають на нього: у нього буде нагода здобути величезне багатство, заслужити гідне становище в суспільстві й одружитися з прекрасною жінкою.

Усе життя чоловік чекав обіцяних чудес, але нічого не сталося, і врешті-решт він помер у самотності й злиднях. Дійшовши до воріт раю, він побачив ангела, який відвідав його багато років тому, і промовив до нього:

-         Ти обіцяв мені величезне багатство, гідне становище в суспільстві і прекрасну дружину. Я чекав усе життя, але нічого не сталося.

-         Я тобі цього не обіцяв, – відповів ангел. – А обіцяв лише, що в тебе буде нагода все це одержати, але ти змарнував її.

-         Чоловік спантеличився.

-         Я й гадки не маю, про що ти кажеш, – сказав він.

-         Пам’ятаєш, одного разу у тебе виникла ідея комерційної фірми, але ти злякався невдачі і перестав діяти? – спитав ангел.

Чоловік кивнув.

-         Через те, що ти відмовився реалізувати цю ідею, її підхопив інший чоловік, якого не спинив страх, і він невдовзі став одним з найбільших багатіїв у країні.

А ще пам’ятаєш, – сказав ангел, – як у місті одного разу стався великий землетрус, що зруйнував багато осель, і тисячі людей не могли вибратися з-під уламків? Ти мав нагоду знайти і врятувати людей, що зосталися живі, але не звернув уваги на прохання про допомогу і залишився вдома, боячись, що мародери пограбують твій дім.

Чоловік кивнув, згадавши про свій боягузливий вчинок.

-         То була чудова нагода врятувати сотні життів, і тебе поважали би всі, хто вижив у місті, – сказав ангел і продовжив: – а ти пам’ятаєш жінку, рудоволосу красуню, яка припала тобі до серця? Вона не була подібна до всіх інших, кого зустрічав ти доти й опісля, але ти подумав, що вона ніколи не згодиться вийти заміж за такого, як ти, і, злякавшись відмови, оминув її?

Чоловік знову кивнув, але тепер у його очах бриніли сльози.

-         Так, мій друже, – сказав ангел, – вона стала би твоєю дружиною, і з нею мав би ти багато чудових дітей і був би по-справжньому щасливий усе життя.

Усіх нас щодня оточують подібні можливості. Але часто, як чоловік з цієї історії, ми марнуємо їх. Нам стає на заваді страх.

«365 притч на щодень» – видавництво «Свічадо» 2013  (с)

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


сім + = 15

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>