Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

Волонтери завершили тренінг з “Наставництва”

Тренінг "Наставництво"

21 лютого 2014 року волонтери “Центру Опіки Сиріт” завершили чотириденний тренінг з “Наставництва” для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

“Наставник – це той, хто хоче і може присвячувати дитині свій час, знання, сили, стає для неї значимою та близькою людиною. Мета Наставника – допомогти підлітку знайти своє місце в суспільстві, розвивати свій потенціал і навчитись застосовувати сильні сторонни свого характеру.

У нашому житті, в багатьох з нас колись були Значимі люди: тренера, боси, вчителі. Ці люди мали вплив на наш вибір цінностей, життєвих принципів. Вони були для нас прикладами, захисниками, порадниками, і просто друзями. Наставник об’єднує всі ці функції. Важливо розуміти, що він виконує певні роли у взаємостосунках з дитиною.

Основна мета Наставника полягає в тому, щоб допомогти підлітку визначити життєві цілі та знайти способи їх досягнення.

Для успішної взаємодії Наставнику потрібно:

  • Щире бажання для спілкування з дитиною чи підлітком
  • Поважати дитину
  • Активно слухати
  • Проявляти емпатію
  • Шукати рішення та можливості
  • Бути гнучким і відкритим

Під час вашого спілкування з дитиною, спільного обговорення цінностей, інтересів та цілей, ви неодмінно побачите ваш позитивний вплив на життя дитини. Ви також дізнаєтесь багато нового про себе. Наставництво є взаємною наукою та зростом.

Наставництво приносить особливі плоди. В якості Наставника ви будете:

  • Позитивно впливати на життя дитини
  • Дізнаватись багато нового про себе
  • Віддавати і в той же час вкладати в майбутнє
  • Насичено проводити час

Наставництво важливе, так як гарантує дитині, що є людина, яка піклується про неї. Дитина не залишена на самоті зі своїми повсякденними проблемами. Наставники допомагають підвищити самооцінку дітей.”

- так описує сайт “Одна надія” саму програму “Наставництва”.

“Пару слів про наставництво…
Скажу чесно. Спершу я була щаслива, коли дізналася, що я “попала” на трейнінг по наставництву. Потім я про те жаліла, тому що подумала, “навіщо мені то?” То ж були якісь плани, то був мій вільний час… Однак, коли я прийшла на наставництво і аналізуючи третій день з чотирьох, розумію. Я – щасливчик. Тому що насправді… Ці дні, що волонтери провели разом стали для кожного з нас особливими, неповторними та незабутніми. За ці три дні ми ще більше між собою здружилися. Однак, це не було нашою метою. Ми більше розпізнали духовний, психологічний розвиток дитини, можна сказати, що самі побували у шкірі тих дітей ( за допомогою відповідних рольових ігор). Наставництво- це безцінний досвід у нашому житті. Тепер ми знатимемо, що потрібно робити, а чого не слід. Також щиро дякую нашим викладачам, пані Марії та Олені, які також виділили для нас свій час та навчили багато корисного:)” – Любов Яремкевич, волонтер

Практичне заняттяМарія Саквук, викладач тренінгуТож хочеться щиро побажати, щоб усім волонтерам, у яких зародилась іскра зробити хоча б одну дитину трішки щасливішою, вистачило духу пройти усі наступні кроки до цієї мети.

А якщо хтось ще має бажання дізнатись більше про “Наставництво” та записатись на наступний курс, радимо звертатись до наших викладачів: п. Марія – 067-67-41-986.

Медіа-Центр ЦОС

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


сім − 5 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>