Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

Відвідуємо плащаниці разом!

Сьогодні уночі, волонтери «Руки допомоги» місії «Центр Опіки Сиріт» відвідали близько 12 Плащаниць храмів Львова. Хоча нас було лише 7 волонтерів, наша нічна подорож була досить цікавою.

Подорож розпочалася о 22:00 з храму Верховних Апостолів Петра і Павла, що на вул. Театральній, оскільки саме цей храм є основним грунтом нашої діяльності. На цей момент у храмі вперше за довгий час запалили кандели, і розпочалися нічні чування.

Перешкодою нашої подорожі намагався стати дощ, але з усмішкою на устах, і під теплим дощем ми помандрували далі. Наступними стінами, які нас зустріли, став храм Преображення Господнього. Метою нашої подорожі було не тільки відвідати плащаниці і помолитися, але й було велике бажання заспівати хоч одну пісню, яка би стала допомогою у прославі Господа. Заспівавши Ісусову молитву ми помандрували далі.

Ми завітали у храм Матері Божої Неустанної помочі. Кожний храм величний і зустрічав нас з великою Божою любов’ю, а ми у відповідь дарували усмішку і від щирого серця спів.

Наступний храм який ми відвідали, був один із найстаріших храмів Львова св. Миколая, що на вул. Богдана Хмельницького, 28. Незважаючи на те, що цей храм є недалеко від центру, але людей було на диво мало, або заблукали, або ми пізно завітали до нього. Цікаво спостерігати за сторожами Плащаниць, спочатку вони з острахом поглядали на нас. Але коли ми починали співати, на їхніх обличчях можна було замітити спокій.

Ви запитаєте куди ж ми помандрували далі?! По нічних вуличках Львова, минаючи дороги підйому на Високий замок, ми опинилися на вул. Максима Кривоноса, 1. Проходячи неодноразово повз цей храм, ніколи не вступали у нього… А тут краса… Костел св. Казимира, теперішній храм бл. Климентія Шептицького УГКЦ. Заспівавши пісню, прославляючи Господа ми вирушили далі у мандрівку.

А зовсім у кількох метрах розташований храм Стрітення Господнього. Саме сюди завітали і ми. Божа любов, опіка, теплота… Все це ми відчували коли заходили у храм. Біля кожної Плащаниці ми дякували Богу за Його любов до нас, за все, що Він нам дає…

Спустившись по сходах , і піднявшись під гору ми потрапили у храм Архистратига Михаїла монахів студитів, тут панувала тиша і у тій тиші люди шукали відповіді на свої запитання.

Великою перешкодою відвідати більше храмів було те, що не усі храми були відчинені… Але ми не опускали рук, і хоч як втомилися наші ноги ми помандрували далі.

Пройшовшись вуличками, опустившись підземним переходом ми опинилися біля храму Святого Андрія, вул. Соборна, 3А. На цей момент, а то вже було близько опівночі, у храмі були нічні чування, люди вкотре роздумували над Хресною дорогою, над тими стражданнями, яких ми завдаємо Ісусу своїми гріхами…

Храм Успіння Пресвятої Богородиці наступний храм, який привітно зустрів нас. Ця тепла атмосфера вечора, дала стільки Божої любові, що кожен мав змогу відчути себе люблячою дитиною Бога.

Храм Пресвятої Євхаристії, зайшовши сюди ми зустріли молодь, яка так як і ми цієї ночі відвідувала храми. І це так круто, що молодь у церкві, думаю Бог тішиться, що ми у нього такі є.

Останнім храмом який ми відвідали був храм Ольги і Єлизавети, що на пл. Кропивницького, 1. Затишок, спокій просто переповнював цей храм, ми відчували себе сповненими ласки, і щасливими що саме в цю ніч, ми перебороли усі небезпеки, перешкоди, і навіть дощ не злякав нас.

Хотілось би додати, що у кожному храмі плащаниця була по-своєму гарно і цікаво оформлена і все це було зроблено з душею та від щирого серця. До одних ми йшли на колінах, ще інші знаходились не по центру храму, а справа від нього або ж зліва.

Шкода, що не усі храми нас зустріли,  можливо ми запізно прийшли, але цей похід зміцнив нашу волонтерську сім’ю.

Думаю що це буде гарною традицією на кожний рік…

Ірина Вітник, Михайло Качмар, Волонтери ЦОС

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


3 × = вісімнадцять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>