Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

Відбулася одноденна молодіжна молитовна мандрівка духовно-патріотичної молоді на гору Татарівка

Розпочалась вона близько 7-ої ранку на Головному вокзалі м.Львова (а для прочанки з м.Вінниця –  ще один вечір напередодні), де усі спішили придбати квитки та буквально в останню хвилину “запригнути” в електричку “Львів-Мукачеве”,  яка відправлялась з перону о 07:10.

Прибувши у м.Славськ, молоді мандрівники поспішили до місцевої церковці, аби встигнути на Божественну Літургію, та, на жаль, встигли лише на «Вірую»..  Прийняли це як волю Господню і невдовзі (після коротенького
знайомства та оголошення важливих організаційних питань) вирушили у напрямку до села Нижня Рожанка, здолавши майже десяток кілометрів пішки. Прийшовши до підніжжя гори, відпочили декілька хвилин та почали сходження на саму гору Татарівка,  висота якої 1148 м над рівнем моря. Вказати потрібний напрям нам допомогли місцеві охоронці мальовничих дач – п. Роман і п.Андрій, адже майже всі  ми вперше у житті збиралися на цю гору, доволі непопулярну серед туристів. Втім, ми усвідомлювали свою «істричну» місію  (адже рівно 100 років тому, у лютому 1915 року на ній відбувалися кровопролитні бої в рамках І Світової війни) і це додавало неабиякої снаги. Отож, сходження розпочалося! Дружньо “місивши болото”, буквально за декілька хвилин всім стало весело, (ми розуміли, що чим більше болота на наших черевиках, тим тяжче піднімати ноги). Дійшовши до першої «полонини», (а точніше – зрубу) зробили знову невеликий перепочинок, звірили нашу інтуіцію з картами GPS (як добре,  що сучасна техніка дійшла до такого) та пішли по хребту далі до своєї мети. Тут нас очікувала приємна несподіванка – непевершені краєвиди зимових Карпат та сніг, який був по коліна, а місцями сягав по пояс. Незабутньою виявилася величезна снігова галявина майже на вершині гори, де ми бачили безліч слідів козуль та оленів 🙂 Хлопці, докладаючи надзвичайних зусиль, протоптували дорогу великими кроками, дівчата намагались йти по цих слідах, як по східцях. Інколи хтось зі сміхом падав у сніг, в результаті – ноги майже в усіх мокрі.. Дехто так замерз у ноги, що не відчував пальців на них. Та, на щастя, ніхто не захворів (Господь вберіг від цього)! На вершині нас чекав дерев’яний хрест та невелика могила, як живий свідок воєнних подій. Спільно помолившись панахиду, повернулись на полонину. За браком часом вирішили ватри не розводити.Перекусили, ділившись, хто чим мав:) Спустившись (із спільною молитвою – вервицею) з гори, вирішили йти у напрямку до с. Тухля, звідки, повечерявши на місцевому страшненькому вокзалі, і відправились «електричкою» додому.

По дорозі дехто молився вечірню та приватні молитви, дехто спілкувався про життя-буття, інші – спали, виснажені нелегкою мандрівкою. Тож дякуємо усім за цю спільну мандрівку та молитву. Кожен зміг випробувати свої сили та почерпнув для себе сили для подальшої життєвої мандрівки.

Очікуйте анонси про наступні еко-патріотичні прощі на офіційному сайті.

Нижче подаємо враження прочанина бр. Якова Шумило, ЧСВВ:

Думки, навіяні мандрівкою на г. Татарівку

Коли війна у світі панувала

І звук снарядів наводив усюди жах

Зима в Карпатах міцно лютувала

Тут боротьба велась неначе в снах

Австрійський фронт скріпився на горі

терпіли, мерзнули і не здавались

А царська армія зайшла тоді

Злягли солдати… до кінця змагались

Минув цей час проклятої війни

і ми прийшли згадати жертв у їхнім краю

Татарівко – тіла у себе хорони

і Українця кожного ти пам’ятай завжди

Господь хай прийме душі, стомлені боями

Простить гріхи оті брудні

А ми помолимось і пройдемо місцями

де свідки незалежності залишились німі

 Джерело: eco.lds.lviv.ua

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *