Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

Від сьогодні хочу робити покаяння, вдивляючись у Твоє розп’яття!

Від сьогодні хочу робити покаяння, вдивляючись у Твоє розп’яття, Господи!

«Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне. Бо Бог не послав Свого Сина на світ, щоб Він світ засудив, але щоб через Нього світ спасся.» (Івана 3, 16-17).

Ще раз і ще раз в часі Великого посту розважити над стражданнями нашого Господа закликали отці Центру Студентського Капеланства у четвер 25 квітня. Ввечері у гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбулась хресна дорога з участю студентів м.Львова та волонтерів “Руки допомоги” з переглядом уривків фільму “Страсті Христові”. 14 молодих людей зачитували по одній стації, під час кожної з яких була можливість переглянути відео, а по завершенні читання несли запалену свічку до хреста. Хресна дорога була складена студенткою одного з Львівських ВНЗ.

У розважаннях на кожній стації у дуже простих і доступних словах оголилися всі виразки нашого сучасного буття. Кожна фраза спрямовувала погляд у найдальші глибини нашої душі. Ажде цим подіям не дві тисячі років. Кожного дня людина завдає все нові і нові рани Ісусові Христові своїми гріхами. Уривки фільму “Страсті Христові” допомагають відчути всю реальність страждань Господа. Перед очима проходять картини нелюдських мук Ісуса Христа, а слова хресної дороги промовляють «За мене(!!!), Господи, Ти несеш цей хрест… За мою безвідповідальність, за мою байдужість і моє лінивство!». Текст заставляє задуматись про багато речей: про засудження оточуючих, сором падіння, відносини з батьками, слабкість у спокусах, залежність від думки інших, байдужість, небажання підніматись з гріхів, захоплення світським, нерозважливе обмовляння і багато-багато іншого.

Проте закінчення кожного розважання наповнене зворушливими словами розкаяння і прагненням переміни попереднього життя, прикликаючи Матір Божу бути провідницею та заступницею на новому шляху: «Маріє – Ти були найближче до Ісуса, Ти Єдина вміла Його зрозуміти та прийняти…Навчи і мене…Будь моєю провідницею до Твого Сина, будь моєю заступницею… Бог дарував нам Тебе як безцінний Дар Заступництва! Маріє, будь зі мною!». Оснанні рядки кожної стації дарують надію та містять прохання про Христову ласку:

«Ісусе – Ти Дорога, Правда і Життя… І Ти показав нам шлях і спосіб досягнення кінцевої цілі, навіть будучи обтяженим тягарем хреста… Навчи й мене приймати хрест своїх недосконалостей та подай сили змінити те, що ще під силу мені змінити…»

«Тому сьогодні віддаю головний штурвал мого життя-корабля у Твої руки і хочу цілеспрямовано та впевнено прямувати Твоїм шляхом, не розхитуючись у бурхливім морі цього життя….»

«Святий Духу, наповни нас Твоєю ласкою, щоб ми могли принести гідний плід покаяння! Свята Маріє, молися за нас!»

А в останній стації вже звучать ноти світлого празника Христового Воскресіння із проханням: «А силою Свого Воскресіння відкоти найважчий камінь… Камінь гробу мого серця….І воскресни у ньому…».

По закінченню всі розходяться по домівках схвильовані, задумані, проте вже із радістю та надією у душі. Одна жінка підійшла до волонтерів, спитавши: «А чи не можна частіше робити такі хресні дороги разом із фільмом?».

Папа Франциск сказав такі слова після закінчення Хресної Дороги в Колізеї: «Хрест Ісуса, це Слово, яким Бог відповів на зло світу. Іноді нам здається, що Бог не відповідає на зло, що залишається мовчазним. У дійсності, Бог промовив, відповів, а Його відповідь – це хрест Христовий: Слово, яке є любов’ю, милосердям, прощенням».

Медіа-Центр ЦОС

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


9 − вісім =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>