Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

В Україні запрацює проект влаштування дітей-сиріт із зони АТО в родини «Подаруй родину сироті»

В Адміністрації Президента України відбулась зустріч з регіональним директором Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у країнах Східної Європи та СНД Марі-П’єр Пуар’є, присвячена проблемам дітей, які постраждали внаслідок дій терористів на Донбасі, повідомили Galnet у прес-службі глави держави.Заплакана дитинаЗустріч провели Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, Заступник Глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко. У обговоренні проблем дітей також взяла участь дружина президента Марина Порошенко.

«Сьогодні діти, які були переміщені з територій збройного конфлікту, потребують особливої допомоги. Кожній дитині-сироті потрібна сім’я, і ми будемо робити все, щоб цього досягти», – заявив М.Кулеба.

У цьому контексті він звернувся до ЮНІСЕФ з проханням підтримати всеукраїнський проект влаштування дітей-сиріт із зони АТО в українські родини «Подаруй родину сироті».

М.Порошенко наголосила на тому, що конфлікт на сході України призвів до критичного погіршення гуманітарної ситуації і зростання кількості дітей, які потребують підтримки та опіки, соціального захисту та психологічної допомоги.

«Ми свідомі того, що держава, яка успадкувала радянську систему допомоги дітям, має бути реформована. Ми хочемо змінити систему соціального захисту і опіки дітей, зробити так, щоб жодна дитина не залишилася без допомоги і батьківської опіки. Підтримка сім’ї, як природнього середовища для виховання і розвитку дитини, є для України одним з основних пріоритетів», – сказала М.Порошенко.

Р.Павленко акцентував увагу присутніх на тому, що сьогодні в Україні існує дві великі гуманітарні проблеми: збройний конфлікт на Сході та бідність і корупція. «Але дитина не може чекати, поки у нас покращиться ситуація. Саме тому вже зараз проводиться робота в рамках децентралізації влади: збільшення уваги місцевих органів влади до проблем дітей-сиріт та збільшення цільової підтримки сім’ям, які опікуються дітьми-сиротами», – відзначив він.

За словами Р.Павленка, необхідно побудувати ефективну систему підтримки сімей з дітьми, яка б дозволила мінімізувати ризики вилучення дитини з родини. Для цього, наголосив він, в рамках реформування системи захисту дітей основна увага буде приділятись розвитку ринку соціальних послуг на рівні громади, цільовому спрямуванню соціальних виплат сім’ям з дітьми для їх матеріальної підтримки, подальшій імплементації принципу «гроші ходять за дитиною».

Він також додав, що неурядові організації мають розглядатись, як рівні партнери для місцевих органів влади, які можуть надавати послуги з підтримки сімей і дітей.

Уповноважений з прав дитини поінформував про те, що зараз йде робота над напрацюванням Національної стратегії із захисту прав дітей, яка стане основою бачення державної політики в цій сфері на найближчі десять років. За його словами, головними критеріями такої політики мають стати безпека дитини та її благополуччя, а також забезпечення постійного родинного виховання. Для цього, як зауважив М.Кулеба, потрібно створити законодавчі гарантії та навчити, підвищити кваліфікацію фахівців соціальної сфери.

М.-П.Пуар’є висловила солідарність та підтримку цьому проекту. «Дитина – у центрі уваги, я бачу, як Україна чітко демонструє свою готовність і відданість цій ідеї.

Підтримувати дитину є не тільки гарним підходом, але й розумним. Адже благополуччя суспільства залежить від належної підтримки дитини, яка має родину. Безумовно, цей проект отримає нашу підтримку», – сказала вона.

М.-П.Пуар’є поділилася враженнями від відвідання Краматорська і Слов’янська, де вона мала можливість побачити на власні очі соціальну роботу волонтерських організацій, які опікуються вимушеними переселенцями і дітьми. «Я вражена духом волонтерства і високою громадянською активністю українців, які допомагають один одному», – сказала М.-П. Пуар’є.

Джерело: Galnet

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


4 − = два

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>