Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

Умови доброї сповіді

Умови доброї сповіді

Умови доброї сповіді

1. Зробити іспит совісті.

Це перевірити самого себе, як я виконую Божі і Церковні заповіді. Пригадати й об’єктивно оцінити свої думки, слова і вчинки, які були переступом Божого Закону.

2. Щиро жаліти, що я через гріх образив(ла) і відкинув(ла) від себе Бога, та опустився(лась) до такої скверни, як гріх.

Каяник не приступає до Сповіді, щоб просто перелічити свої гріхи, він повинен каятися, тобто роздобути в серці жаль за гріхи.

3.Постановити виправитись.

Людина повинна виправити своє життя і не чинити гріхів, адже ж тому вона і сповідається, щоб зректися всіх лихих вчинків, осудити їх і відновити побожне християнське життя.

4.Розповісти священикові всі свої гріхи, без винятку.

  • Робите знак хреста та вітаєте отця-сповідника словами: «Слава Ісусу Христу»!
  • Останній раз я сповідався(лась).
  • Покуту відмовив(вила), (якщо не відмовив сказати причину).
  • Відтоді я образив(ла) Бога такими гріхами: (перелічуємо свої гріхи, можна їх записати і читати, а по сповіді цей папірець знищити, якщо ти зі стиду або з інших причин не сказав якийсь гріх на попередній сповіді, то потрібно це сказати священикові.

· Відтак кажете: Жалію з цілого серця за вчинені гріхи.

  • Священик дає науку і покуту (можна спитати поради у священика щодо вирішення життєвих проблем), по тому подає розрішення, а ви молитесь:

«Боже милостивий, будь мені, грішному(ній).

Боже, очисти мої гріхи і помилуй мене. Без числа нагрішив(ла) я, Господи, прости мені».

  • Після того відходите, читаєте молитви після сповіді.

5. Відбути накладену покуту, тобто відмовити задані священиком під час сповіді молитви, або виконати те, що він накаже зробити.

 

Обрахунок сумління

Перша Божа заповідь.

Нехай не буде в тебе інших богів крім Мене.

Чи не було у тебе думок,  що суперечать святій вірі? Чи не сумнівався в котрійсь з правд віри? В котрій і чому? Чи не збуджував такого сумніву в інших? Чи вірив у чари, сни забобони, гороскопи або ворожбу? Чи не займався чимось подібним? Чи не звертався до ворожбитів або знахарів, біоенергетиків  і т.п.? Чи не радив іншим звертатись до них? Чи не втрачав надії на боже милосердя, або чи не грішив свідомо розмірковуючи, що Бог милосердний і гріх відпустить? Чи не нарікав на Бога в нещасті? Чи не соромився своєї віри або обряду? Чи не насміхався з богослужінь або церковних обрядів? Чи завжди молився побожно? Чи не лінувався я часом молитись? Чи не хвалив якогось гріха? Чи не ганьбив когось із заздрощів, що той чесно живе? Чи просив Бога про поміч у спокусах?

Друга Божа заповідь.

Не взивай намарно імені Господа, Бога твого.

Чи не клявся, або чи не присягався без потреби у справах сумнівних або мало важливих? Чи не вимовляв імені  Бога або святих без належної пошани? Чи дотримав обітниці, даної Богу або якомусь святому?

Третя Божа заповідь.

Пам’ятай день святий святкувати.

Чи працював тяжко у неділю або у свята? Чи не спонукав інших до роботи у неділю і свята без конечної потреби? Чи опускав Службу Божу у неділю і свята без поважної причини? Як часто? Чи не порушував піст? Чи занедбував глибше пізнання правд християнської віри? (замість того щоб читати Святе Письмо або релігійну літературу, дивився безглузді серіали або читав безбожну та сороміцьку літературу).

Четверта Божа заповідь.

Шануй батька твого і матір твою.

Чи завжди шанував своїх батьків, опікунів, учителів, наставників, і взагалі – старших? Чи був

для них неслухняний, невдячний? Чи не засмучував їх своєю упертістю бо непослухом? Чи не

відчував до них ненависті? Чи часом не погрожував їм? Чи не бажав їм зла? Чи не осуджував

їх безпідставно?

Чи не нарікав перед іншими на своїх батьків або наставників? Чи не виявляв їх недосконалості (хиби) без потреби або заради жарту, насміхання? Чи молився за своїх батьків (живих чи померлих), за добру долю своїх дітей, за священників і духовенство а особливо за свого пароха, за волю України і єдність народу,  чи наймав Служби Божі (Ці молитви є обов’язком кожного християнина. А їх занедбання є гріхом)?

П’ята Божа заповідь.

Не вбивай.

Чи не наражав на небезпеку своє життя або інших? Чи не бажав собі або іншим (навіть ворогам) смерті? Чи не радів з чужого горя? Чи не відчував заздрощів до чужого добра? Чи не намовляв когось до бійки або до помсти? Можливо сам вчинив бійку? Чи не збуджував у комусь гнів? Чи не намовляв до гріха (розпусти, пияцтва і т.п.)? Чи дратував когось навмисно (жартома принижуючи чиюсь гідність)? Чи уживав наркотики або давав іншим? Скоїла аборт або причинився до нього (намовляння до вчинення дітовбивства)? Чи був байдужий коли інші наговорювали і осквернювали віру, гідність, і інші цінності як релігійні, духовні, національні і культурні у твоїй Батьківщині? Чи не знущався над тваринами?

Шоста і дев’ята Божі заповіді.

Не чини перелюбу.

Не пожадай жінки ближнього твого.

Чи не любувався в нечистих думках? Чи відганяв (боровся з такими думками) я від себе такі

думки? Чи вів сороміцькі розмиви з іншими, вимовляв сороміцькі (лайливі) слова? Чи чинив таке при дітях? Чи не вимовляв сороміцькі (лайливі) слова? Чи чинив таке при дітях? Чи не намовляв когось до безсоромності? Чи не оглядав порнофільмів, і порно журналів та літератури? Чи не займався розпустою? Чи не заохочував до цього інших? Чи мав статеві зносини поза подружжям? Розбив комусь подружжя? Чи був у домі розпусти? Чи мав нетрадиційні статеві зносини?

Сьома та десята Божі заповіді.

Не кради.

Не пожадай нічого, що є власністю ближнього твого.

Чи не взяв чужої речі без дозволу? Чи не намовляв когось до крадіжки? Чи не переховував у себе краденого? Чи не купував чогось знаючи що це крадене? Чи повертав чужу, випадково знайдену річ? Чи не ошукував кого при купівлі, продажу, обміну? Чи повернув позичену річ? Чи віддав борг? Чи не намагався збагатитися нечесним шляхом? Чи не виплачував незаслужено сам собі з чужого? Чи завжди сумлінно виконував свої обов’язки? Робив легкодушно борги, витрачав гроші на непотрібні речі, розтрачував майно своєї родини, вдів, сиріт, спільнот? Чи допомагав потребуючим? Чи завжди давав милостиню?

Восьма Божа заповідь.

Не свідчи не правди на ближнього твого.

Чи говорив неправду? Чи сказана неправда нашкодила іншим? Чи не підозрював інших у злому і не виявляв свої підозри  без достатніх на це причин? Чи не викривав стороннім повірених тобі таємниць? Чи не давав фальшивих свідчень, які могли зашкодити іншим? Чи мовчав коли хтось неправдиво оскаржував іншого?

П.С. Умови доброї сповіді у текстовому форматі для зручного друку можна завантажити тут.

Медіа-Центр ЦОС

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


сім − = 2

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>