Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

“Центр Опіки Сиріт” – осередок тепла, радості та допомоги

Дружня атмосфера та цікаве навчання, активний відпочинок і духовність, нові друзі та незабутні емоції. Ось так коротко можна описати життя волонтерського руху «Руки допомоги», який діє при Релігійній місії «Центр Опіки Сиріт» ЛА УГКЦ.

Хто ж може стати волонтером та якими є основні напрямки діяльності Центру, а також чи можна реалізувати свій власний волонтерський проект, розповість о. Роман Прокопець, головний капелан сиріт ЦОС.

Чим загалом займається «Центр Опіки Сиріт» і яка його основна мета?

Основна мета «Центру Опіки Сиріт» – це будувати та виховувати здорову зрілу особистість та проводити пасторальну працю з дітьми-сиротами, дітьми  із малозабезпечених сімей та спеціальних закладів. Для її реалізації ми обрали такі чотири основні напрямки: духовність, спорт, організація таборів та праця з волонтерами.

Перший відділ – молитовний, це є наш фундафмент. Адже коли ми вчимо дітей чогось практичного, забуваючи про духовність – це не дає бажаного результату, щоб виховати їх зрілими, хорошими людьми.

Інший відділ, спортивний, організовує тренування, турніри і чемпіонати із футболу, флорболу, велоспорту. В такий спосіб ми намагаємось забрати дітей із вулиці, зацікавити їх і розвивати фізично. Також разом із дітьми беремо активну участь у велопрощах.

Третій напрям – це організація таборів. Вони бувають дуже різні: на один день чи декілька днів, виїзні та місцеві, і найважливішим є те, що влітку ми скеровуємо вільний час наших вихованців у правильне й активне русло. Четвертим і не менш важливий напрямом нашої праці є волонтерський рух «Руки допомоги».

Які є можливості служіння при волонтерському русі «Руки допомоги»?

Насправді їх є безліч, але вони є дуже різними. В багатьох випадках суть служіння залежить від рівня забезпеченості закладу, в якому перебувають діти. Якщо цей заклад є добре забезпечений фінансово, то гуманітарної допомоги він потребує менше. Так, заклади, які є в області, матеріальної допомоги потребують більше, аніж львівські.

Також все залежить від рівня сприйняття дітей. Тому в нас немає однієї загальної програми, яку можна прочитати і відразу виконати.

 Щоб розкритися перед дітьми, ти спершу повинен зрозуміти їхні потреби. А щоб це зробити – потрібно просто бути серед них. Відповідно, наше гасло – «Завжди поруч!». Тобто що більше ти є з дітьми, то краще зможеш їх зрозуміти та допомогти.

Хто може стати волонтером, чи існують певні обмеження?

Ми є спільнотою відкритого типу, тобто кожна людина, яка хоче чимось поділитись, допомогти, може завжди до нас завітати. Відповідно, до нашого волонтерського руху «Руки допомоги» приходять учасники різних спільнот при церквах або громадських організаціях, чи просто звичайні люди, дехто з них навіть має власні сім’ї. Тобто кожен, хто відчуває, що він може бути корисним, може зателефонувати або знайти нас в інтернеті: в нас є свій сайт, свої сторінки в соціальних мережах, і це буде легко зробити.

Залежно від зайнятості людей, ми поділяємо їх на декілька груп. Адже зрозуміло, що той, хто працює, може менше часу присвячувати волонтерству; студент – трішки більше; людина, яка має сім’ю,– теж має певні обов’язки, обмеження. Можу сказати, що загальна кількість наших волонтерів становить вже близько 100 чоловік, а найбільш активних, тобто тих, які в будь-який час завжди можуть бути присутніми – близько 20 людей.

Ви проводите спеціальні навчання, вишколи або тренінги для волонтерів?

Так, ми проводимо такі навчання. На них запрошуємо цікавих людей, які є професіоналами в певній сфері й можуть практично навчити наших волонтерів праці з дітьми-сиротами та дітьми з інтернатів. Ці здобуті навики допомагають розвиватися, ставати добрими вихователями та друзями дітей, а також справжніми християнськими лідерами.

Окрім тренінгів, у настакож є молитовні, організаційні, практичні та відпочинкові зустрічі.На молитовній ми обговорюємо і шукаємо різноманітні способи, як можна цікаво і доступно провести молитовне навчання з дітьми. Організаційна зустріч відбувається тоді, коли наближається велика акція чи свято, і ми ділимо обов’язки для його приготування. Відпочинкова – без неї теж нікуди! Бо люди, коли багато працюють,–вони втомлюються і потребують відпочинку. А відпочивати з користю – теж потрібно вміти, і ми стараємося цього вчитися.

Також раз на рік маємо такий підсумковий табір, де волонтери здають екзамени з того, чого вони навчилися протягом року. Окрім цього, в Різдвяному і Пасхальному часі проводимо для них реколекції.

Хто є Вашими вихованцями та які заклади відвідують волонтери?

Спершу все починалось із одного сиротинця, а сьогодні це 17 закладів Львова і Львівської області. Щотижня ми відвідуємо ті сиротинці та школи-інтернати, які найбільше потребують нашої уваги. Група волонтерів разом із капелланом провідують дітей, спільно моляться, роблять щось своїми руками; волонтери готують цікаві зустрічі та програми. А ті заклади, які розташовані далеко від Львова, ми провідуємо раз на місяць або раз на кілька місяців. Попри те, протягом року ми організовуємо близько шести великих акцій, на які запрошуємо усіх дітей. Це Різдвяна школа, Великодні забави, Свято Миколая, наші спортивні турніри тощо.

І варто зазначити, що ми опікуємося дітьми від 3-ох років до випускників інтернатних закладів, студентів. Також маємо близько 20-ти сімей, які є вихованцями інтернатів та потребують нашої допомоги і підтримки. Щиро тішимося, що декілька з них вже відмовилися від нашої допомоги, бо спроможні самі собі давати раду.

Тому ще одне основне завдання, яке стоїть перед нами – це навчити дітей, підлітків чи сім’ї особисто дбати за власне майбутнє, навчитись бути самостійними і брати відповідальність на себе.

 

Де і коли відбуваються зустрічі волонтерів?

Наші зустрічі відбуваються щопонеділка і щосереди о 19 годині після молитви у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, що на вулиці Театральній, 11. Але місце проведення залежить від формату самої зустрічі: чи це організаційна, відпочинкова  або ж тренінг. Зазвичай ми збираємося біля храму, а попередньо у соціальних мережах повідомляємо, де саме буде відбуватися зустріч.

Чи є можливість для реалізації власних волонтерських проектів при «Центрі Опіки Сиріт»?

Так, і можу сказати, що ми над цим напрямком активно працюємо. До нашої спільноти волонтерів приходять різні люди. Дуже багато серед них креативних та ідейних. Зокрема, ми вже реалізували такий проект як «Різдв’яне диво в об’єктиві». Це зимова фотосесія, де діти-сироти разом із відомими фотографами Львова готували дві роботи на виставку. Ці роботи були успішними, і за отримані від них кошти ми придбали хороший фотоапарат на фотошколу. Так стартувала фотошкола для дітей-сиріт, яка зараз теж діє.

Інший проект – «Мистецтво заради дітей», де діти-сироти разом із відомими художниками Львова, України та іноземними знаменитостями готували роботи на виставку. З цього почалася іконописна школа для наших дітей. Чи, наприклад, готувати їх до ЗНО або просто допомагати у навчанні. Це не є щось нове, але в цій ділянці воно насправді дуже потрібне. Головне – це мати бажання, сміливість і не боятись працювати. І повірте, щасливі дитячі очі, сміх і щире «дякую» того варті!

Коротке відео

Інтерв’ю

Розмовляла Христина Жидецька

Джерело: Топ 10 УГКЦ

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


+ 2 = одинадцять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>