Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

Смисл життя (4 травня)

Якось увечері у двері до мудреця постукав запізнілий подорожанин. Мудрець запросив його у свою оселю, почастував скромною вечерею, і вони розговорилися.

– Послухай! – сказав гість. – Слава про твою мудрість дійшла до нашого краю. Ти багато знаєш. Чи можеш ти пояснити мені, для чого людина живе на цьому світі, у чому смисл життя?

– А ти сам як гадаєш? – спитав мудрець.

– Я довго міркував про це, але відповіді так і не знайшов. Я щодня роблю те саме: працюю, їм, сплю, відпочиваю. Минає день і настає ніч, а потім знову такий самий день. Линуть тижні, місяці, роки. Після зими настає літо, а потім знову зима. Я знаходжу щастя – а потім втрачаю його. Все крутиться в якомусь безглуздому коловороті. З мого погляду, жодного смислу в цьому немає.

Мудрець, не промовивши ні слова, підвів співбесідника до великого годинника, що ритмічно цокав, і відчинив дверцята механізму. Усередині було повно коліщат, які поверталися – одні швидше, інші повільніше – чіпляючись зубцями одне за одне і повертаючи стрілки.

– Поглянь, – порушив мовчанку мудрець, – на це колесо або на це… Вони повсякчас повертаються на одному місці. Як ти гадаєш, який смисл має рух одного коліщати?

«365 притч на щодень» – видавництво «Свічадо» 2013  (с)

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


дев'ять − = 1

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>