Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

Слова Папи з нагоди Міжнародного дня волонтерства

Папа: “Волонтерство є образом Церкви, яка схиляється, щоби послужити ближнім”.

Серед бідних визріває бажання бути не просто адресатами допомоги, але брати активну участь у подоланні наслідків бідності. Про це говорив Папа Франциск, зустрічаючись 4 грудня 2014 р. із 2000 волонтерів, які належать до Федерації християнських організацій міжнародного волонтерського служіння. Зустріч відбулася з нагоди Міжнародного дня волонтерства.

Склавши волонтерам подяку за виконуване служіння, Святіший Отець назвав його дуже цінним, адже воно — «образ Церкви, що підперезується і схиляється, щоби послужити ближнім, які зазнають труднощів» за прикладом Милосердного Самарянина, згідно з євангельськими цінностями. «Ваше перебування поруч із людьми, які зазнають труднощів, — додав він, — становить живе свідчення лагідності Христа, який перебуває поруч із людьми кожної епохи».

За словами Глави Католицької Церкви, в сучасному світі існує велика потреба «свідчення про цінність безкорисливості», а бідні «не повинні ставати нагодою для наживи». «Прояви бідності сьогодні змінюють обличчя, постають нові форми бідності, але також і між бідними визрівають відмінні очікування: вони прагнуть бути активними діячами, об’єднуються у структури та здійснюють ту солідарність, яка існує між тими, хто страждає, між останніми», — зазначив Папа. Він також підкреслив, що солідарність означає пріоритетність життя кожної людини над присвоєнням благ деякими та боротьбу проти структурних причин бідності, якими є нерівність, брак праці, заперечування соціальних прав.

«Серед головних причин бідності — економічна система, яка грабує природу», — вів далі Святіший Отець, вказуючи на збільшення природних катастроф, вимирання певних видів флори та фауни. Тому «слід наголошувати, що сотворений світ не є власністю», якою можемо розпоряджатися так, як забажаємо, «ні, тим більше, власністю небагатьох», але Божим даром, даним для того, «щоб ним опікуватися та з пошаною використовувати на користь усіх людей».

Як зауважив Папа, багато країн, у яких служать волонтери, переживають трагедію війни. Тож зусилля, спрямовані на поступ народів, становлять співпрацю «у будуванні миру» через «рішуче роззброювання умів, зближення між людьми та будування мостів між культурами й релігіями». У цьому контексті Святіший Отець назвав «знаком миру і надії» діяльність волонтерів у таборах біженців, згадуючи також про величезну кількість людей, переслідуваних через віру, змушених залишити свої домівки і рятуватися втечею, про мігрантів, які, залишивши все, шукають кращої долі. Це вимагає «співпраці інституцій, неурядових організації та церковних спільнот», щоби запропонувати шляхи гармонійного співжиття між особами та відмінними культурами, і щоб подбати про те, аби мігранти не були віддані на поталу бандам торгівців людьми, позбавлених докорів сумління.

Джерело: www.credo-ua.org

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


п'ять − = 1

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>