Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

Сестри Йосафатки з Бразилії та Польщі в НРЦ “Мрія”

Сьогодні, 21 травня 2015 року, у день Вознесіння Господнього, на освячення фігури Богородиці до Навчально-реабілітаційного центру «Мрія» завітали

представники Згромадження Святого Йосипа (Римо-Католицька Церква). Сестри були вельми раді побувати в місцях започаткування їхньої спільноти та початку їх діяльності.

Після спільної молитви й освячення фігури Пресвятої Діви Марії, о. Роман Прокопець провів екскурсію для сестер, які завітали до Львова з Бразилії та Польщі, а також для волонтерів “Центру Опіки Сиріт”. Цей світлий святковий день надовго закарбується у пам’яті любих гостей – сестер-монахинь, а також волонтерів, працівників та вихователів закладу.

Коротко з історії. Відомо, що комплекс будинків на вулиці Лисенка – то плід невтомної праці о. Зигмунда Гораздовського (1845-1920), а також багатьох людей богопосвяченого життя, серед яких – сестри Святого Йосипа.

Ще в ранній молодості о. Зигмунд пережив важку хворобу, після чого вирішив присвятити своє життя Богові. Завжди радо допомагав людям, втішаючи та підтримуючи  їх. Коли отця скерували до Львова, тут він одразу почав допомагати вбогим та потребуючим. Відтак,  вже у 1884 році о. Гораздовський разом із настоятелькою Згромадження Саломеєю Данек, купили будиночок на вулиці Курковій 53 (сьогодні – Лисенка), в якому сестри піклувалися невиліковно хворими. Згодом, у 1885 р. цей будиночок було розбудовано, посвячено та віддано під Опіку Св. Йосипа. Впродовж свого життя отець Зигмунд побудував безліч будинків для хворих, яких вважав убогими, в чому йому завжди допомагали сестри Святого Йосипа. Самі будівлі священик впевнено віддавав під Опіку Бога, Богородиці та Святих.

Заклад Святого Йосипа по вулиці Лисенка 53 отримав чотиригорбову ділянку, на якій було збудовано ґрот Богородиці. У 2001 р. в Україні, під час візиту Папи Івана Павла II, о. Зигмунд Гораздовський був проголошений благословенним. Зараз на Лисенка 53 є Навчально-реабілітаційний центр “Мрія”.

Опрацювала Соломія Баб’як, волонтер “Центру Опіки Сиріт”

Фото: Андріана Дяк, завуч з виховної частини НРЦ “Мрія”

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


6 − = три

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>