Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

Порядні люди (17 березня)

Короля Прусії Фрідріха ІІ (1712-1786) ще за життя прозивали «великим», оскільки він насправді був видатним державним діячем. Крім того, його любив народ, який чи не найбільше цінував справедливість короля. У пізні роки його життя люди ласкаво називали короля «старий Фриц».

Він часто ходив у народ, щоб краще пізнати його потреби і клопоти, і кожен міг, не церемонячись, звернутися зі своїм проханням особисто до короля.

Якось старий король відвідав в’язницю. Він довго розмовляв з ув’язненими, перед усім питаючи про вчинений злочин і ухвалений вирок. Особисто бесідуючи з кожним ув’язненим, король, на превеликий свій подив, дізнався, що всі мешканці в’язниці сидять там “безвинно”.

На одного звели наклеп, інший вважав, що потрапив туди через помилку, ще інший пояснював свою присутність несправедливістю судді.

Король терпляче вислухав усіх. Врешті-решт, черга дійшла до чоловіка, що сидів, глибоко похнюпившись. На питання, що його так пригнічує, той відповів:

- Ваша величносте, я – шахрай. Почалося все з того, що я почав прогулювати заняття у школі. Пізніше почав ухилятися від повсякденної роботи, і моїх старих батьків це вельми смутило. Та я був лайдаком, через лінь я скоро вліз у борги, потім почав красти. Тепер усе моє життя зруйноване. Ах, як хотів би я все це виправити…

Опісля старий король звелів начальнику в’язниці:

- Цей чоловік – єдиний негідник серед усіх цих порядних людей; виженіть його геть, щоб він не псував інших.

«365 притч на щодень»; видавництво «Свічадо», 2013 (с)

Джерело: kyrios.org.ua

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


чотири − = 0

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>