Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

Інтерв’ю капеланів ЦОС про зустрічі для дітей «ПриСтань»

Пристань

Уже незабаром “Центр Опіки Сиріт” розпочинає тематичні зустрічі для дітей “ПриCтань”.Що це за зустрічі і чого маленьким учасникам цьогоріч від них очікувати з “Капеланство. info” поділилися організатори “ПриСтані”: о. Роман Прокопець, голова “Центру Опіки Cиріт” ЛА УГКЦ, та отець-диякон Тарас Мисяковський, капелан “Центру”. 

Отче Романе, як народився такий задум створити дитячі зустрічі «ПриСтань»? 

Минулого року у нас з’явилася така ідея зорганізувати ці зустрічі, тому що діти, особливо із сімей, що переживають складні життєві обставини, протягом літа мають лише якихось 14 днів, запланованих на час оздоровлення і вони здебільшого їдуть у табори, які пропонує держава. Зазвичай, це також не до кінця є добрим у плані духовного виховання, адже решта часу влітку діти залишаються наодинці, бо їхні батьки працюють. Відповідно ми створили такі зустрічі для дітей, щоби вони не були прив’язані суто до якогось табору, але щоби порушувати тут такі теми, які би могли зацікавити дітей.

Чому назвали зустрічі «ПриСтань?»

Назва є двозначною, якщо придивитися до неї візуально, то побачимо: «При» і «Стань» інших шрифтів. Ми подумали, що назва стосується, як дітей, так і молодих людей. Дітей, тому що вони можуть “пристати” до нас, разом з нами бути задіяними у тому, що ми для них готуємо. Що стосується активних молодих людей, студентів – це те, що вони можуть “пристати” до нашої групи волонтерів, разом з нами співпрацювати командою, щоб реалізовувати такі проекти. Для молодих людей, які до нас «пристають», ми організовуємо швидкі курси в навчанні, тренінги, де ознайомлюємо їх з темою, яку готуємо для зустрічей, також даємо навики. Звичайно, якщо людина перший раз прийшла, то має мінімальні обов’язки, якщо вже має досвід, то виконуватиме більше завдань. Інша сторона назви – це слово «Пристань» Кораблі, коли бувають на морі, потрапляють у бурі, а пристань – це завжди час спокою. Ми стараємося, щоби діти, які влітку передані на якісь бурхливості, небезпеки зрештою, завжди могли тут знайти спокій.

Що діти можуть почерпнути для себе, відвідуючи зустрічі?

Минулого року тематика зустрічей була такого спрямування: духовне та спортивне виховання. Також діти мали можливість вивчати кінематограф: від теорії до практики. В кінцевому результаті вони навчились самі знімати та монтувати притчі на сучасний лад. Також ми організовували для дітей різноманітні ігри, квести Львовом. Це зацікавлювало дітлахів і вони мали можливість корисно провести цей час. Цього року ми продовжуємо робити цю справу, співпрацюємо із Службою у справах дітей, яка допомагає нам шукати дітей, які особливо потребують такого відпочинку і ми їх запрошуємо. Всі діти можуть брати участь у наших зустрічах.

Отець-диякон Тарас Мисяковський:

Тематичні зустрічі цьогоріч відбуватимуться з 9 год. до 17.00. Зустрічей буде сім. Основною ціллю «ПриСтані» є виховання парафіяльної молоді. Цього року нашою метою є ознайомити детальніше дітей з Дарами Святого Духа. Кожної зустрічі проводитимемо катехизацію, Божественну Літургію, також будуть коротенькі розмови. До катехизації додаватимемо практику: це будуть ігри, щоби дітям було цікаво, банси, знайомства. Потім буде перерва на обід. Кожного дня відповідно до тематики зустрічей діти робитимуть костюми. Це буде: або День казкового героя, або День зірок чи відомих спортсменів. Дітей розділятимемо на команди. До обіду діти робитимуть костюми, після обіду буде їх представлення.

Чи буде цьогорічна тематика зустрічей відрізнятися від минулорічної?

о. Роман:

Ми завжди стараємося шукати щось нове, те, що цікаве дітям зараз. Люди, які цього року будуть долучатися до програми – це цілком інші люди. І навіть, якщо буде схожа тематика, підхід іншої людини буде іншим. Кожна зустріч є індивідуальною. Цього року плануємо організувати мистецькі заходи, діти виходитимуть на природу, де зможуть малювати. Організовуватимемо квести, завдяки яким діти зможуть детальніше ознайомитися з історією Львова, вивчати історичні пам’ятки у інший спосіб.

отець-диякон Тарас:

Цього року є таке нововведення: кожна дитина матиме свій особистий щоденник, а кожна команда – загальний щоденник, який потрібно буде обновлювати. Кожного дня діти вписуватимуть тематику у щоденник. Кожна команда матиме свого капітана. Команда слухатиме катехизацію, гратиме у КВК, будуть і інші заходи. Ми оцінюватимемо їхні старання, вручатимемо нагороди. Це будуть наклейки, які діти вклеюватимуть у щоденники. І за підсумками визначатимемо нагороди. У другій половині дня після представлення костюмів, діти матимуть квести. Зокрема, квест церквами відбудеться 1 липня, 8 липня – квест Львовом, 15-го – квест з малювання, тощо. Кожного дня для дітей готуємо цікаву програму на 2 години, після чого діти знову збиратимуться біля Гарнізонного храму.

Скільки дітей бере участь зустрічах?

З досвіду минулого року, можу сказати, що кількість дітей є різною, залежить від погоди, від часу, коли сім’ї собі щось інше планують і діти не можуть бути. Але з іншого боку, батьки також шукають можливості, щоби передати дітей для корисного проведення часу і користають з цієї нагоди.  Тому кількість дітей в середньому – 20-30.

На афіші зустрічей «ПриСтань» є слова італійського святого Івана Боско: «Добрий громадянин – чесний громадянин». Чому Вас надихнув саме цей святий? 

Св. Іван Боско є батьком молоді та дітей. Він був тим, який переживав, був постійно разом з ними, він започаткував цю справу. Дуже добре за його методикою працюють отці-салезіяни. Святий Іван Боско говорив, що навіть у найгіршій дитині ми маємо знайти якусь одну добру річ, бо вона в ній є. І це буде мостом між нами, цією дитиною і Богом. Наше завдання – розпізнати це і використати найперше для добра дитини. Вислів св. Івана Боско є схожим з ідеями митрополита Андрея Шептицькогою, який також багато писав і роздумував про будування і формування нашої держави, нашу ідентичність, ким ми є і ким хочемо бути.

Довідка. Цьогоріч у тематичних зустрічах «ПриСтань» братимуть участь діти від 8 до 13 років. Реєстрація триває у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла (м. Львів, вул. Театральна, 11). Перша зустріч розпочнеться уже 1 липня 2015 року.

Джерело: Капеланство.info

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


× п'ять = 40

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>