Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

Дещо інша перемога

Чемпіонат світу! Чем-пі-о-нат сві-ту!!!

Для будь-якого спортсмена-професіонала це сполучення слів – не просто мрія, мета і ціль всього життя, чи сон, котрий стає реальністю. Чемпіонат світу – це щось таке, таке, ну таке, чого найліпшими словами не переказати, найспівочішими голосами не оспівати, найкольоровішими фарбами не намалювати. Чемпіонат світу – це… иммм… ну, навіть не знаю… це просто пік успіху, вершина!

Варшава, котра минулими вихідними в черговий раз зібрала дітей з дитячих будинків з найрізноманітніших кутків світу на футбольний чемпіонат, дала можливість усім учасникам побувати саме там, на краю цієї вершини. І не важливо чи ти переміг, чи був далеким до фіналу. Сама участь і перебування у вирі таких далеко небуденних подій це вже не тільки величезне досягнення, а й досвід, котрий обов’язково стане добрим відбитком долі у майбутньому. А для потребуючих дітей – це просто надвеликий подарунок, котрий підносять їм їхні дні.

Сотні щасливих малих з різними мовами, культурами, менталітетами, поглядами, кольорами шкіри, котрі знаходять порозуміння за допомогою всього лише «хелов», «май нейм», «окей», «гуд», «гуд лак», «сорі», «сенк ю» і м’яча. Сотні пар блискучих не від світла сонця очей, що в радості події такого масштабу заставляють їх забути і забутись. Сотні направду талановитих і дуже позитивних, добрих, щирих хлопців та дівчат, в життя яких свою добру виховну і пізнавальну лепту кидає і сам турнір, і побачена частина нового світу. Дивишся на кожного з них – і вони всі такі різні, і чимось схожі, кожен по-своєму унікум і чимось так подібний до партнера по команді чи свого опонента з команди іншої.

Перебуваючи там, у центрі всього цього футбольного свята, розумієш і просто черговий раз переконуєшся в тому, що дитині для щастя і відкритості потрібні лише увага, підтримка і перебування поруч – співрозмовника, порадника, товариша, друга.

Те, що всі ці підлітки люблять-обожнюють футбол і шаленіють від круглого шкіряного, то навіть мови нема, інакше їх всіх би не було кілька днів тому в столиці польської держави. Але сам чемпіонат дає кожному з оцих молодих не просто чергову порцію заряду та емоцій від улюбленої гри. Він їм несе щось більше і нове, щось таке, що зараз ще може здаватись таким незрозумілим. І через роки щойно минулий світовий турнір для цих дітей буде і приємним спогадом, і одним з тих складників, котрі в сукупності будуть кріпити характер, приносити їм перемогу і здобувати свій успіх не тільки з м’ячем в ногах.

Як же потрібні такі події, подібні до дитячого варшавського мундіалю! І самим учасникам, і тим, хто з ними був впродовж турніру, і тим, хто десь хоч краєм вуха чув про те, що такі речі роблять у світі! Бо часом, знаєте, в житті стається щось таке, що змінює нас – події, обставини, час, люди. І ми змінюємось в залежності від того наскільки йдемо чи не йдемо під впливом того, що з нами відбувається. І цей чемпіонат, котрий тільки-но завершився, для когось вже став, для когось ще стане черговим кроком до змін, обов’язково.

Результати чемпіонату відомі. І кожен його учасник ще не раз буде про нього відгукуватись і підводити свої певні підсумки. І звичайно, що ці підсумки ніколи не будуть зводились до суто спортивної складової. Адже, ми розуміємо, що такі великі проекти для дітей з дитячих будинків творяться далеко не заради спортивних перемог.

Андрій Гринда, волонтер ЦОС

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *