Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

9 січня

СВЯТОГО ПЕРВОМУЧЕНИКА СТЕФАНА

“Стефан же, повний благодаті й сили, творив чуда й великі знаки в народі” (Ді. 6,8)

По пресвятій людській природі Христа, якій нале­житься культ Богопочитання, віддає Вселенська Церк­ва поклін і почитания святим у слідуючому порядку: на першому місці почитає Пресвяту Богородицю, на другому – святі небесні сили безплотні, так злучені в ангельські хори, як й поодиноко. На третьому місці почитає Церква святого Йоана Хрестителя, про якого Христос сказав, що нема більшого поміж тими, що їх зродили невісти. Після нього йде святий Йосиф Обручник Богородиці і Опікун Святої Церкви, а за ним святі апостоли, пророки, мученики та святителі і всі святі.

Круг церковного року, пересуваючи перед нашими очима довгі ряди святих, великих і славних Божих угод­ників, ставляє нам перед очі просто цілу історію Церк­ви – від немовлят, убитих Іродом Христа ради, і великого Стефана, “мужа, повного віри і Святого Духа” (Ді. 6, 5) до тих, що життя поклали за ікони, і до нашого священномученика Йосафата, архиепископа Полоцького.

У тій предивній суспільності святих, до якої усі на­лежимо, буває, що ми їм сплачуємо довг часом забутий довг справедливости. Не один із тих дорогих наших братів був за життя тяжко кривджений судом світу, а часом судом і осудженням власних братів.

І каменували Стефана, який взивав, мовивши: “Господи, Ісусе, прийми дух мій!” А впавши на коліна, закликав сильним голосом: “Господи, не постав їм цього за гріх!” І промовивши це, смертю заснув” (Ді. 7,59-60).

Кожний гріб мученика – то джерело чудотворної сили, яку черпає віра прибігаючого до гробу мученика по мірі її сили. Хто з великою вірою прибігає до мученика, той може за його заступництвом всього очікувати від Бога.

Культ мучеників виробляє в душах християн щось із того мужества й відваги, якої треба, щоби життя від дати за віру.

1941 р., вересень, Львів. – Із декрету Митрополита Андрея “Почитания святих”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


шість − = 1

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>