Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

7 жовтня

В наших часах є чимраз більше таких людей, що зо­всім відрікаються Ісуса Христа і вертають до старих поганських звичаїв. Вже в не однім краю Європи сі но­вомодні погани повпроваджували собі таке нехристи- янське супружество. Називають його цивільним для того, бо не заключається в церкві перед священиком, а в цивільнім уряді перед якимсь урядником. Таке супру­жество розривають собі люди, як і коли хотять. В тих краях допущені розводи.

То цивільне супружество і такі розводи наносять дуже велику шкоду на цілий нарід. Най Господь Бог сте­реже нас від такої погані.

Передовсім таке супружество цивільне не є перед Бо­гом ніяким супружеством. Ми життя в такім супружестві називаєм життям на віру. Тож нема в тім життю ні лас­ки, ні благословенства Божого. Нещасні люди, що завели собі таке супружество, не можуть ніколи ні сповідатися, ні причащатися, бо живуть безустанно в грісі тяжкім і сим дають вірним велике згіршення. Діти, що вийшли з такого цивільного супружества, ростуть без Бога та віри, а що більше, від самих родичів учаться грішити.

А знов таке світське право, що позволяє розривати і християнські супружества, веде до того, що і муж, і жона, безбожно розірвавши супружество християнське, живуть, відтак, кожне собі на віру, а їх діти з поперед­нього християнського супружества пропадають для Бога, народу і себе самих.

Тож треба вам добре знати, що нема більшого нещас­тя для якого народу, як такі цивільні шлюби та розводи. Всякі права людські, що впроваджують такі постанови, суть безбожні та противні об’явленій правді святої віри.

1902 р., лютого 11, Крехів. – Із пастирського послання Митрополита Андрея “О супружестві і родині”

365 днів з Великим Митрополитом, роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


7 + вісім =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>