Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

7 січня

РІЗДВО ХРИСТОВЕ

ХРИСТОС РАЖДАЄТЬСЯ!

Божий Син сходить із неба на землю і стається чоло­віком для нашого спасения. Той, що перед усіми віками зродився з Бога Отця, правдивим Богом, рівним Отцю, Той днесь родиться чоловіком із Преблагословенної Діви Марії. Сонце сходить з неба, “схід із висоти”.

З нами Бог, розумійте народи, і покоряйтеся, бо з нами Бог… Люди, сидячі в тьмі, виділи світло велике. З нами Бог. Ви, що живете в стороні темряви й смерти, небесне світло вас просвітить, бо з нами Бог. Дитя ро­диться нам, і Син, даний нам. З нами Бог. Він Богом мо­гутнім, Владикою, Князем мира. З нами Бог. Отцем буду­чого віка. З нами Бог“.

Могутнє то світло з неба, як і могутня та пісня зем­лі, розходиться по світі доброю вісткою, радістю Єван­гелія. Як же ріжна та радість від тої другої, що нею ті­шаться грішники. Як же відмінна та добра вість з неба від усякої вісти, що її грішники в своїй нужді називають доброю. Вість з неба ясна, як кришталь, а чиста, як дже­рело свіжої води. Лиш чисті серця вповні відчувають ту радість, лиш щирі серця, хоч і слабі, принимають Добру Вість Євангелія. Вона не з цего світа, можна її відчувати і під хрестом, а навіть під хрестом лучше її розуміється й оцінюється. Вона має дивну силу, осолоджує найбіль­ші терпіння, вчить їх зносити, а душу підносить у небо, вказує на лучшу, щасливу будуччину.

Празник Христового Різдва є празником тої христи­янської радости. Тихої, чистої й покірної. Це празник, в якому тішаться вбогі духом, терплячі, упокорені й пере­слідувані, голодні й спрагнені справедливости. До них усіх, до Вас усіх, де би Ви не були, звертаюся з Євангелієм, з радісною потіхою: “Випростуйте опущені руки і знеможені коліна“.

1936 р., січня 6, Львів. – Із пастирського послання Митрополита Андрея до духовенства і вірних “Христос Раждаєт ься!”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


− два = 7

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>