Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

7 листопада

До правильного поступування треба уваги на те, що робиться. Себто треба, щоб ум дивився на положення й положення оцінив та осудив, заки приступить до діла. Хто, приступаючи до діла, занедбає той правильний по­гляд, оцінку чи осуд про річ, мусить, очевидно, йти впе­ред із зав’язаними очима. Хоч і не спішиться, як заго­нистий чоловік, глупо поступає, коли береться до того, чого не знає, а не знає того, чого не переглянув. Може бути, що в дуже короткому часі був би міг оцінити Ціле положення й правильно поступити, але того не зробив. Рішає, занедбавши звернути увагу на все те, що мусить попередити правильне рішення. Тим самим опускає те, що в кожному християнському положенні головне, – опускає надію на поміч з неба. Бо тільки той правиль­но надіється на поміч з неба, хто зі свого боку зробив те, що міг. “Бога взивай, та рук прикладай“. Чоловік, що опускає зробити те, що може, а здається тільки на поміч з неба, допускається гріха кушення Бога і не може від- кликуватися на поміч, обіцяну з неба.

Є дороги, – каже мудрець, – що видаються чоловікови бути праведними, а кінець їх ведеу смерть ” (Прип. 14,12). Що ж тоді говорити про дороги, на які чоловік стає, не приглянувшись навіть тому, що видається. А такою є до­рога, на яку чоловік без уваги і необдумано ступає. Якби хто так само пускався в дорогу подорожі, сказали би про нього просто, що зійшов з ума. їде чи іде, а не знає де. Не пам’ятає на мету і не питає, чи дорога веде до мети.

Це правда, що є положення в житті, в яких і дума­ючи, і шукаючи, і з порадою наймудріших людей ще не знаємо, що робити. І тоді не лишається нам нічого іншо­го, як “очі наші підносити до неба, до Бога”, як говорив святий цар Йосафат (Парал. 20,12).

1935 р., лютого 12 – грудня 15, Львів. – Із праці Митрополита Андрея “Християнська праведність”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


7 × один =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>