Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

7 липня

РІЗДВО СВ. ЙОАНА ХРЕСТИТЕЛЯ

Святий Йоан Предтеча і Хреститель має один по- між святими той привілей, що в крузі церковного року пам’ять його сплетена в одно з Господніми і Богородич- ними празниками.

Святий Йоан сам про себе казав: “Щоби явився в Із­раїлеві Христос, для того я прийшов хрестити водою” (Йо. 1,31).

Наукою і хрещенням був Йоан пророком, як перед- сказував його отець Захарія: “А ти, дитино, пророком Вишнього назвешся, бо ти ходитимеш перед Господом, аби приготувати Йому дорогу” (Лк. 1,76).

Йоан був пророком, і більше, чим пророком. “Чого ж тоді вийшли? Побачити пророка? Так, кажу вам, і біль­ше, як пророка. Це той, що про нього написано:Ось Я посилаю Мого посланця перед Тобою, що приготує Тобі дорогу перед Тобою”" (Мал. 3,1; Мт. 11,9-10).

Йоан був більше, чим пророком, бо був закінченням Старого завіта, а початком Нового. Його післанництво полягало на свідоцтві, данім Христові. Тим свідоцтвом, та й цілою проповіддю, покликував людей до закону Спасителя. Тому й більше до Нового закону належить, чим до Старого.

Хрещення Йоана не було – це річ очевидна – таїн­ством, було прообразом, прототипом та приготуванням до Таїнства Христового Хрещення.

Святий Йоан, управді, строгістю життя й усіма чеснота­ми являвся дійсно яко чоловік, посланий од Бога (Ио. 1,6). Ціле ж його життя було неначе безперервним чудом, як святий Йоан Золотоустий (10 гомілія на Матея – около половини) каже: “Дивним дивом було видіти у людському тілі так велику покуту й таку терпеливіст” .

1935р., червень-серпень, Підлюте. – Із праці Митрополита Андрея “Духовні вправи для священиків

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


чотири + = 11

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>