Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

7 грудня

Є дві річі дуже важні, без яких молитва буде плит­кою. Перша – це те, що так правило, як і Служба Божа і всяке Богослужения, приносять хвилі, в котрих чоловік слухає, і хвилі, в котрих чоловік говорить. Маю принимати, коли читають Апостола, Євангеліє і многі уступи псалмів. Псалтир є нашим молитвословом, і то таким, то мусить бути нам близький. Цар Давид, натхненний Святим Духом, так Псалтир уложив, що деякі з них є проханням до Бога, а деякі є відповіддю Бога; слухаючи слів Псалтиря, Апостола, Євангелія, мусимо слухати слів, натхненних Богом. До того ще, коли пригадаємо собі, хто писав ті річі, то це набирає ще більшого зна­чіння і більшої краси. Немала це річ буде, що до мене святий апостол Павло щоднини промовляє. Друга річ – коли говорю, уважати і пам’ятати, до кого говорю.

У молитвах Богослужень є хвилі, де говоримо до свя­тих. Корисна річ – роздумування про чесноти святого, про чуда і тому подібне. Але коли це не є оповідання, але слова, які ми маємо сказати до них, то є велика різниця, як ми ті слова маємо звернути до святого або до Пресвя­тої Діви Марії чи до Бога. Честь, віддавана святим, зветь­ся дулія (почитания), Пресвятій Діві – гіпердулія (особли­ве почитания), а честь Богу – лятрія (поклоніння) – це рід жертви. Як же можна не розрізнити тих двох річей: бути подібним до чоловіка, що має бути прийнятий на авдієнцію в царя і зачинає від того, що портьєра в руку цілує. Маєш перейти через десять апартаментів: попри святих, хори ангельські, Пречисту Діву – і вкінці будеш допуще­ний. І там маєш доперва сказати: “Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу“. А коли хто бездушно ті слова прjоликне тоді це буде єресь, гірша від аріянської, бо Арій заперечив лиш одну Особу Божу, а тут він нехтує усі три.

1939р., січня 19-29, Львів. – Із праці Митрополита Андрея “Духовні вправи для духовенства”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


п'ять + = 12

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>