Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

6 січня

НАВЕЧІР’Я РІЗДВА

ХРИСТОС РАЖДАЄТЬСЯ!

Цим словом витаю Вас у навечір’я празника Христо­вого Різдва.

У цьому слові – “Христос Раждається” – є наймогутніша потіха, бо в ньому є щось, що не з цього світу, щось із неба, щось із тієї радости, яка людину підносить до життя надприродного: віри, надії, любові. В цьому сло­ві – “Христос Раждається”- є суть цілого Євангелія, тієї доброї вісти про спасения.

Я бажаю сьогодні відвідати духом усіх Вас і кожного зокрема. Я хотів би зайти до кожного, що тяжко хорий, віддавна прибитий до ліжка болізни. Хочу відвідати тих, що не мають ніякої опіки, ніякого ліку й ніякої, навіть у свята, найменшої потіхи. Я хотів би, щоб моє слово за­йшло у кожну найубогішу хатину, притулило, піднесло, скріпило на душі й тілі кожного, що терпить. Не сумуй­те, зближається хвилина, де Ваші терпіння обернуться в радість.

Нехай Христос буде з Вами, нехай кріпить, потішає, навчає і веде. Нехай простить дотеперішні провини, не­хай душі очистить із усякого гріха, а серцям най дасть потрібний лік для усунення всякого болю і всякої сльо­зи, бодай на цих кілька днів Різдвяних свят.

Тому, бажаючи Вам, дорогі, всяких небесних дарів, бажаючи Вам сповнення усіх бажань, що відносяться до батьківщини, кожному з Вас зокрема й усім разом до слова привіту додам і таке: при Вас, дорогі, у свята Хрис­тового Різдва я душею і серцем, молитвою і співчуттям радістю і побажаннями, при Вас і з Вами пам’ятаю пе­ред Богом про всі Ваші потреби.

ХРИСТОС РАЖДАЄТЬСЯ!

СЛАВІМО ЙОГО!

Спасителю наш, Христе. Розважаючи тайну Твойого народження, стаємо перед Тобою яко Дитиною, зложе­ною в яслах у вифлеємському вертепі, та з Пречистою Дівою Марією, Твоєю Матір’ю, зі святим Йосифом, Її об- ручником, з убогими покірними пастирями й зі східни­ми мудрецями покланяємося Твойому Божеству і Тво­йому Чоловічеству та Божій Твоїй Особі – іконостасі премудрости Божого Слова.

1943 р., грудня 23, Львів. – Із проповіді Митрополита Андрея до духовенства та вірних на Святий вечір 1944 року

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


× 8 = п'ятдесят шість

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>