Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

6 серпня

Надхнення Святим Духом і творча віща праця Духа та богословія Святого Духа не є привілеєм виїмкових ге­ніїв, а єучасництвом усіх, що люблять Господа Ісуса. Бо Божа любов, “вилита в наші серця Духом Святим, даним нам” (Рим. 5, 5), є тим найвищим і найзвершеннішим органом, найдосконалішою мірою всякого надхнення Святого Духа до простих щоденних покірних добрих діл християнського життя.

І нехай ніхто не думає, щоб через те, що добрі діла християнського життя є буденні, прості й покірні та що їх сповняє не раз малоосвічений, простенький і мало умом розвинений чоловік, не мали вони бути маніфес­тацією Бога, величнішою й вищою від усякого пророц­тва, скоро тільки походять із надхнення Святого Духа, даного вбогому й до простого діла.

Люди християнським життям за надхненням Свя­того Духа, очевидно, більшим або меншим, відповідно до ступня покори кожного зокрема, малюють на своїй душі Христову ікону.

Кожна ікона є в дечім подібна до первовзору, але ні один не вичерпує первовзору. Христос у Своїх безконеч­них Божих і людських прикметах перевищає в безко­нечність кожне людське поняття, хоч би воно і як було надхненне Святим Духом. Тому й кожна ікона може бути така різна, мусить бути такою маніфестацією безконеч­ності, що кожна з них є правдивою, у повному значінні того слова, надхненною теологією.

Найменший покірненький акт чесноти найпрості­шої людини, зроблений з Божої любові, що в наші серця

вилита Святим Духом, є вищою й більше звершеною бо- гословією, ніж цілий наймудріший богословський трак­тат – очевидно, трактат, взятий сам у собі, без огляду на заслугу того, що його написав, і без огляду на вплив написаного на людські душі. Так представлений чи взя­тий трактат сам у собі не є творчим надхненням Духа, зате акт любові в душі хоч і як невченої людини є твор­чим і надхненним твором Святого Духа.

1937 р., травень-жовтень, Львів. – Із праці Митрополита Андрея “Дар П’ятидесятниці”

365 днів з Великим Митрополитомроздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


7 + два =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>