Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

6 листопада

Пишу ці слова дня 6 листопада, себто 24 жовтня по старому стилю. Це день, посвячений святому мученико- ви Ареті. Шкода, що загальною формулкою “іже со ним” наші часослови прикривають пречудову перлину свя­тости, яка може мати і в вихованні нашої молоді немале значіння. Арета був мучеником у місті Награн в Арабії за часів Юстина імператора. З ним замучено під Дунааном, жидівським тираном, 340 мучеників, а з ними неназва- ну християнську невісту, кинену в огонь пожару за віру в Христа. Та невіста мала, неназвану також, дитину п’яти літ, яка за прикладом матері голосно та по-дитинному визнавала Христа Спасителя. Мучителі ані погрозами, ані обітницями не могли дитини від того стримати. Ба- чучи матір в огні, дитина з іменем Христа на устах кину­лася в огонь до неї (Римський мартирологіон).

Ось і приклад духа ради. При цьому й незвичайний приклад духа мужности, й приклад геройських чеснот мудрости і відваги. У п’ятилітньої дитини такі чесноти є правдивим і прегарним чудом!

Наводячи цей приклад, можна дати й інший ви­падок, що пояснює, чим є чеснота життєвої мудрости. Душпастир, що тим прикладом заохочував би матерів до виховування дітей на героїв, зробив би прегарний чин життєвої мудрости. Якщо в свідомості динаміки та­кого прикладу в проповіді думав би про загальне добро цілого народу, його життєва мудрість була б політич­ною мудрістю. Такою самою була б мудрість матері чи батька, що поставив би собі за мету своїх дітей прикла­дом таких малих героїв виховувати.

Розуміється, в життях святих найдемо без кінця при­кладів на такого роду поступування з Божого натхнен­ня. Таке Боже натхнення не є чим іншим, як ділом, що випливає зі сили духа ради.

1935 р., лютого 12 – грудня 15, Львів. – Із праці Митрополита Андрея “Християнська праведність”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


шість + 8 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>