Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

5 жовтня

ДЕНЬ УЧИТЕЛЯ

Ви, що працюєте безпосередньо над вихованням мо­лоді, старайтеся о просвічення їх розуму, але не менше про ублагороднення їх сердець. Давайте молоді таку просвіту, котра би їх научила не лиш теорії, але також і практики життя. Учіть їх жити. Звертайте їх бажання і охоту до того, що є підставою багацтва і сили народної. Нехай вже молоді діти учаться любити свою землю, не­хай учаться діти при ній працювати, нехай будучі поко­ління візьмуть в свої руки торгівлю і промисел, бо сла­бою завсіди є суспільність, що свого промислу не має, убогою суспільність, в котрій торгують чужинці. Не ся суспільність щаслива і багата, котра численних має те­оретиків, але ся, котра в кожнім напрямі сама собі ви­старчає. Виробляйте в молоді самостійність, індивіду­альність, учіть їх на себе більше числити, ніж на других, не оглядатися на поміч правительства і краю, але влас- ною ініціятивою дороблятися самостійного биту.

В молодь, поручену вашій опіці, вщіпляйте силь­ні пересвідчення християнські, учіть їх бути добрими християнами. Показуйте їм, як віра опирається на ро­зум, дбайте о то, щоби собі віру цінили, щоби її розуміли і щоби після неї жили. Пам’ятайте, що як моральність в життю, так в науці кожній віра має бути провідним світ­лом чоловіка.

Бо коли дитина не привикне від молодости до со­вісного сповнювання обов’язку, коли не привикне до правости, легкодушно і безсовісно буде колись чужими грішми розкидати. Нехай від молодости учаться ша­нувати себе самих, нехай за встид собі уважають всяке нарушения чужої власности – чи то воно буде простою крадежею, чи нечесною спекуляцією, чи безсовісним занедбанням обов’язку взглядом других.

А передовсім давайте добрий примір молоді своїм власним поступуванням. Примір – чи злий, чи добрий – се також навчання, а навчання без порівняння вимовніше, чим слова.

1899 р., серпня 2, Станіславів. – Із пастирського послання Митрополита Андрея до вірних”Перше слово Пастиря”

365 днів з Великим Митрополитом, роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


7 + = дванадцять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>