Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

4 вересня

Черговою любов’ю твого серця є любов супроти сво­го українського народу та Батьківщини.

Зі своїм народом і Батьківщиною зв’язаний ти не лише спільною вірою, яку вважаємо найбільшим добром і святим обрядом, яким дорожимо, – але ще і спільною мовою, звичаями та обичаями. І тією землицею святою, на якій разом проживаємо. І цілою минувшиною віко­вою, і спільною українською кров’ю, і спільним добром, і спільною майбутністю. І спільними бажаннями та по­требами, і спільними терпіннями та злиднями.

А всі знову християни, що належать до святої Като­лицької Церкви, розсіяної по цілому світі, всі вони вхо­дять у те світло любові, яке сіяє від Христового хреста.

Всі вони до одного зв’язані з собою одним нашим Вітцем, Богом на небі, вірою в Ісуса Христа, і святим Хрещенням, і Тілом та Кров’ю Христа, яку всі спожива­ємо. А найбільше тією спільною надією, що там, на небі, оглядатимемо колись Бога в безконечній радості.

Але і християни, що не належать до нашої Церкви, не є нам чужі! Бо хоч і не мають правдивої віри або мають неповну, то все-таки через хрещення сталися вони Божими дітьми і признаються до Христа. Бо Христос і за них умер! Бо і їхнього спасения Він бажає! А вони, як тільки живуть у добрій вірі та держаться свого закону, мають теж надію дістатися до Божого царства…

Ба й нехристияни, люди цілковито чужі, яких зовсім не знаємо і не знатимемо (хіба колись на Божому суді), – і вони є братами нашими! І вони всі покликані до при­йняття Христової науки.

Така-то має бути любов поміж усіма людьми! І такої бажав Собі саме Ісус Христос, коли перед Своєю мукою молився, щоб усі люди були одним у Бозі.

1901 p., січня 4 (17), Станіславів, Львів. – Із пастирського послання Митрополита Андрея до духовенства та вірних “Найбільша заповідь”

365 днів з Великим Митрополитом, роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


7 + три =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>