Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

31 серпня

Думаю, що одна з найважніших справ – то плекання в молоді високих ідеалів. Виховання, яке даємо, повин­но виробляти героїв, бодай так, щоби деякі з вихова­них Церквою молодих ставали великими християнами. Можна і треба плекати різні великі ідеали: ідеал науко­вої праці, ідеал витривалої консеквентної й ідейної пра­ці для родини й для народу, як хто хоче стати учителем молоді, виховником, провідником громади тощо.

Але кожному із молодих треба, безумовно, бути добрим, а то і звершеним, великим християнином. До певної міри мусить молодь зрозуміти, що від того зависить успіх в осягненні усіх інших ідеалів. Усі інші ідеали життя, коли не є просвічені світлом християнської віри і Божої бла­годаті, легко викривляються і стаються висказом не тільки самолюбства, але не раз і грубого матеріяльного самолюбства. Під плащиком якоїсь ідеї може скривати- ся просте бажання вигідного і приємного життя. Найви­щі і найкращі патріотичні ідеали, коли сам патріотизм не є по-християнськи понятою любов’ю свого народу, може бути тільки матеріяльним бажанням робити на патріотизмі якнайліпші інтереси!

1942 р., жовтня 24, Львів. – Із декрету Митрополита Андрея “Про виховання”


365 днів з Великим Митрополитомроздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


2 × = десять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>