Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

30 жовтня

Змінливість полягає у своїй суті на відступленні від доброго свого рішення. А від свого рішення чоло­вік звичайно буде відступати через невпорядковане прив’язання до чогось. Як довго жадоба душі не змі­нить рішення, так довго чоловік стоїть твердо при сво­їм та противиться порушенням пристрастей. Та якщо чоловік є непостійний і змінливий, його рішення буває таке слабе, що від нього відступає. А що рішення є звер­шенням діла життєвої мудрости, то й відступлення від рішення треба приписувати порокові нерозважности. Цей порок бере вправді верх у душі теж із причини бра­ку інших моральних чеснот, себто з браку здержаности чи мужности, але все-таки він належить до ума – змін­ливість є пороком ума.

Типом змінливости є цар Саул в останній добі свого життя, в якій переслідував Давида. Переконуючися про чесноти і про вірність Давида, кілька разів з хвилини в хвилину цілковито змінявся. Перед хвилиною хотів убивати, за хвилину промовляв до нього ласкаво й сер­дечно, щоб знову в короткому часі вернути до своєї не­нависти й постанови убити Давида (Пор. І Цар, 26,1-16, 21-25). Також типом у тому напрямку є цілий ізраїль­ський нарід, прототип народу християнського й хрис­тиянської душі. В часі 40-літнього блукання по пустині безнастанно хитався поміж роптаниям і непослухом та покаянням і перепрошуванням.

1935 р, лютого 12 – грудня 15, Львів. – Із праці Митрополита Андрея “Християнська праведність”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


шість − = 3

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>