Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

30 грудня

Людська думка, людська воля, розум І чеснота – це вартості такі, що не можна з ними порівняти ані золота, ні срібла, ні ніякого земського добра. Не можна порівня­ти, бо всі ті земські добра мають стільки вартости і лиш тоді мають вартість, коли їх людський дух діткнеться, коли їх розум пізнає, а воля правильно ужиє. Без тої ду­хової вартости і золото, і срібло не мають ніякого зна­чіння для нас так, як не мають ніякого значіння для нерозумної звірини, що про вартість золота й срібла не має ніякого поняття і не уміє їх ужити, бо не має розуму ні свобідної волі.

У духовому світі, до якого належать наш розум і наша воля, наш дух, – інші міри; тут мірою всего є правда, до­бро, справедливість, чеснота, праведність. А крім тих природних мір усего, що до духового життя відноситься, Всевишній додав нам ще вищі, вже святі міри, коли нашо­го духа, нашу безсмертну душу підніс до стану надпри­родної освячуючої благодаті. У тім надприроднім світлі християнського життя і християнської досконалости міри такі, що коли їх приложимо до всіх земських справ, то ті земські справи стають у наших очах так малими, що приходить хвиля, коли конечно мусимо їх мати за ніщо.

У тому життю тисячі літ перед Богом – як день учо­рашній, що перейшов; бо один день у Господа – як тися­ча літ, а тисяча літ – як один день. Коротким видається нам життя праці, терпіння, бо його порівнюємо з вічною нагородою в небі. І вага терпінь, і хрестів, і упокорень, і смутку, і плачу видається нам малою, коли порівня­ємо їх із радістю, і хвалою, і щастям того, що нас чекає, якщо лише будемо по-християнськи жити і заховувати Божий закон. “Терпіння цього часу недостойні будучої слави, що має в нас об’явитися” (Рим. 8,18). “І наше те­перішнє легке горе приготовляє для нас вічну вагу безко­нечно надмірної слави – нам, що не дивимося на видиме, але на невидиме. Бо видиме є дочасне, а невидиме – вічне” (II Кор. 4,18).

1934 р., Львів. – Із праці Митрополита Андрея “Астральний метер”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


шість + 9 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>