Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

3 липня

Вказуючи вищу мету людського життя над дочасні до­бра, Церква з Ісусом Христом вічно повторює: “Шукайте перш царства Божого та його справедливости“. Дочасні добра в очах християн не мають абсолютної вартости. Вони є засобом до осягнення вищого, вічного щастя. Лю­дина в цьому світі є в дорозі, її батьківщина – в небі.

Всі люди є собі братами, мають природно жити не в боротьбі, а в згоді й любові. Два стани – убогий і багат­ший – не є від природи ворожими. Хибним є поняття, що сама природа пхає до завзятої і вічної боротьби. Радше є навпаки. З природи мають ті дві верстви взаємно допов­нятися. Як в людськім тілі всі члени так з собою згоджу­ються, що симетрично, за правилами і мірою лучаться всі в один організм, подібно сама природа велить, щоби всі суспільні верстви лучилися взаємною згодою і сто­яли в рівновазі. Між капіталом і працею нема суттєвої і природної суперечности. Між ними випадкова бороть­ба, не конечна. Капітал не обійдеться без праці, а праці потрібно капіталу. Зі згоди і злуки, як в кожній речі, так і тут, виходить порядок і краса. Незгода і боротьба за­вжди приносять замішання, нелад і упадок.

Ті всі науки дійсно в силі злагіднити боротьбу, що ведеться за дочасні добра, і причинитися до рівномір­нішого їх розподілу.

Але ще у вищім ступені ведуть до того приписи Божо­го закону, котрі Церква учить впроваджувати в життя.

1904 р., травня 21, Крехів. – Із пастирського послання Митрополита Андрея до духовенства “О квестії соціальній”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


+ 3 = дванадцять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>