Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

3 грудня

Люди мають звичай украшувати або хоч прикривати ті частини тіла, котрі є не так благородні і не так достойні. В Церкві, тім Христовім тілі, убожчі і слабші верстви є ото­чені опікою і таким поважанням, якого не мають багатші. Про те свідчать установи, в котрих тисячі людей служать добровільно убогим, опущеним, старцям, калікам і хво­рим, сиротам і занедбаним дітям. Всім тим інституціям Христова Церква дала початок. Свідчить про те і практич­не застосування Христового слова: “Що ви зробили одно­му з Моїх найменших братів” (Мт. 25, 40). Те слово цілий християнський світ у всі часи так розумів, що в тих “бра­тах менших? видів самого Христа, вінчаючи пресвятим ореолом голову тих, котрим світ відмовляв всякої слави, прикрашаючи золотим перетнем руку суспільного тіла, уживану до всяких найнижчих суспільних функцій.

По цім короткім життю наступає життя вічне, де дій­сно правдиве життя. Чи хто посідає багацтва, чи ні – то річ у своїй суті байдужа. Для правдивої щасливости, для щасливости вічної лиш одне має значення: який хто ро­бить ужиток з одержаних дарів.

Ті науки християнські є підставою цілої моральности Без них неможливо мати правдивої християнської оцінки в дочасних справах і відносинах, бо поняття яко­їсь безоглядности і стислої справедливости поза гро­бом, якоїсь нагороди або кари мусить бути підставою якоїсь етики, котра має бути чимось тривалішим і пев­нішим від страху перед людськими судами.

Без тих понять цілий світ і життя мусить бути не­зрозумілою тайною. Ті науки, хоч самому розумови до­ступні, є, однак, підставою цілого Божого об’явлення Христової науки.

1904 р., травня 7, Крехів. – Із пастирського послання Митрополита Андрея до духовенства “О квестії соціяльній”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


2 × = вісім

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>