Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

28 січня

Сама віра дає нам силу признати за правду те, що Бог об’явив, а вже саме признання за правду не може бути без якогось розуміння. Вистачає, щоб те конечне до віри розуміння було таке, як у дітей. Але без помо­чі віри неможливо людям навіть так розуміти. Без по­мочі віри вони, люди, з Никодимом питають: “Як може це бути?” (Ио. З, 9). До них відноситься слово Христа висказане до Марти: “Коли віритимеш, побачиш славу Божу” (Йо. 11, 40). Без тієї віри людина нічого не поба­чить, нічого не зрозуміє. Але навіть і тоді, коли вже по­вірить, далеко буде ще від того, щоб мати бодай таку віру, як зерно гірчиці (Мт. 17,20).

Та коли та віра, хоч і яка слаба, є тільки жива, бо “як тіло без духа є мертве, так віра без діл мертва” (Як. 2, 26), то вона вистачає. Віра, що діє через лю­бов, вистачає, хоч і як мало просвічена, щоб людина перебувала в Христі, а Христос у ній, бо Христос є ви­ноградина, а люди – вітки, і “хто перебуває в Мені, а Я в ньому, той приносить багато плоду, бо без Мене не можете нічого робити” (Йо. 15, 5). А щоб Христос Своєю благодаттю перебував у людині, не треба про­свіченої віри – вистачить віра дійствуюча, вистачить віра, що проявляється в любові ближнього. Бо “хто любить свого брата, перебуває в світлі й нема у ньому соблазни” (І Йо. 2,10), бо хто любить ближнього, збері­гає ввесь закон. “Кожний, хто в Ньому (в Христі) пере­буває, не грішить; кожний, хто грішить, не бачив Його ані пізнав Його” (І Йо. З,6).

Віра, хоч і не дуже просвічена, дає достаточно розу­мний Ісуса Христа, щоб людину здержувати від гріха. “По тому знаємо, що ми Його пізнали, коли зберігаємо Його заповіді” (І Йо. 2.3-6).

1937 р, травень-жовтєнь, Львів. – Із праці Митрополита Андрея “Дар П’ятдесятниці”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


один × 8 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>