Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

28 листопада

Закон, що його приносить Христос, не має і не може мати собі рівного, бо спертий на законі природи і на за­коні Божому, має найсовершеннішу санкцію безогляд­ної справедливости Божої, про яку всі люди в усіх часах у найбільшій глибині сумління є і мусять бути переко­нані. Не накидаючи, однак, примусу, лишає людям пов­ну свободу піддаватися тому законови для вічної наго­роди або від нього ухилятися з нараженням на кару.

Влада, яку має Ісус Христос, як та, яку дає Своїй церкві, сама в собі найвища і найсамостійніша, бо вла­дою Бога сильна і самостійна; в імені Божому домага­ється послуху, що належиться Богови. А з другого боку, лучить у собі всіх, що стоять під нею, всі людські власті і всі людські одиниці: всі власті, бо дає їм силу і поміч у проводі, що його мають; всі одиниці, бо в ній знаходять те, чого б даремне поміж людьми шукали, – оборону пе­ред кривдами і найвищими властями світу, відклик від найвищих трибуналів землі до трибуналу Того, Котрий може карати і володіючих.

Провід, який Христос дає людям, е проводом такого роду, якого поза ним на світі не бувало й нема. Навіть і нехристияни, застановляючися об’єктивно над ділом Ісуса Христа, мусять признати, що не було й нема чоло­віка, котрого діло так далеко сягало би повагою і силою в історії людського роду.

1909 р., січня 27 – травня 9, Відень. – Із пастирського послання Митрополита Андрея до української інтелігенції

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


чотири × = 16

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>