Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

28 липня

ДЕНЬ СВ. ВОЛОДИМИРА

Святе Письмо, що містить у собі правди Богом об’явлені та Богом подавані людству слова молитви, містить у собі слова благодарения, що ввійшли в текст богослужень, і на нашій землі й іменем нашого народу від 950 літ не перестають висказувати Всевишньому вдячність за ласку хрещення. Покоління, що зо святим рівноапостольним Володимиром Великим прийня­ло хрещення і просвітилося світлом Євангелія, перше повторяло на хвалу Богові і благодарні пісні Святого Письма, і пісні нашого обряду. А за ним 27 поколінь по­вторяло гимн благодарения, гимн похвали на честь і славу Бога, у Тройці Єдиного.

Даймо нашому батькові у вірі, великому рівноапо­стольному князеви святому Володимиру ту потіху, щоби бачив свій нарід, хоч і переслідуваний і терплячий, а сильний бодай тою силою, що її дає моральна і духова єдність.

А що наше положення між Сходом і Заходом уже в минулих століттях змушувало наш нарід неначе в собі самім перетравлювати, переживати й переборювати всі точки церковного загальносвітового роз’єднання і з’єднання Церков, нехай наша праця в тому напрямку йде до помирення та примирення поміж нами самими, щоб тим способом довести до замирення та примирен­ня розділені Церкви. А до того помирення, може, най­успішнішою дорогою є дорога історичних дослідів, що веде до вислідження цілої правди.

А в тому успіху нехай нам Бог дасть передовсім усе те, що наближає нас до єдности, себто до єдности духа, до єдности миру, до єдности любові, до тієї єдности, що її усі (хоча б і до різних віроісповідань та до різних Церков на­лежали) мусять передовсім уважати за найбільше добро християнської віри, спадщини святого Володимира.

1938 р., липня 12, Львів. – Зі спільного пастирського послання Митрополита Андрея та Єпископату Галицької церковної провінції з нагоди 950-літнього ювілею Хрещення Русі-України

365 днів з Великим Митрополитомроздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


сім × = 49

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>