Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

27 жовтня

На ніщо не здасться одиницям і цілому народови за­можність, просвіта та патріотизм, коли не буде в ньому ладу. І так, як той, що хоче збудувати собі хату, кладе на­самперед підвалину, бо від тієї підвалини залежить, чи хата буде сильна, чи зараз розвалиться, так само і той, що дбає про суспільний лад, мусить насамперед подба­ти про родину.

Слабою буде хата, збудована зі спорохнявілих стов­пів і дилів, – так само й слаба та нещасна така суспіль­ність, що зложена з нещасливих родин!

Тому даремним було б зусилля хотіти запевнити на­родови добробут, силу й щастя, а не подбати насампе­ред про те, що є першою умовиною щастя й сили кож­ного зокрема, кожного організму, з якого складається загальний суспільний організм.

Отже, щоби запевнити йому будучність, треба перш усього подбати про те, від чого зачинається лад цілої суспільности.

Треба скоріше подумати про ту інституцію, яка є основою дочасного щастя кожної одиниці, ніж про всі соймові чи парламентарні справи.

Треба передусім вишукати й найти для кожного та­кий ґрунт, на якому міг би він почуватися свобідним і щасливим; на якому міг би рости в силу та свобідно розвиватися; на якому міг би заспокоїти потреби свого розуму й серця, тіла й душі.

А тією основою людського життя є саме родина.

1899 р., серпня 2, Станіславів. – Із пастирського послання Митрополита Андрея до вірних “Перше слово Пастиря”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


3 + два =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>