Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

27 вересня

ВОЗДВИЖЕНИЯ ЧЕСНОГО ХРЕСТА

Яке значення в християнському житті має знак хреста, показує найліпше те, що ще в століттях, в яких невільно було виставляти хреста і йому покланятися, поганський світ сміявся з християн і переслідував їх за почитания хреста. А перше переслідування після навернення поган­ського світу до християнства, за Юліяна Апостата, було передусім звернене проти почитания хреста. Знаний рисунок, зроблений на стіні богохульником-графіком, – рисунок прибитого на хресті осла. Той нещасний від­ступник насміхався з християн, що вони погорджували поганськими божками, а покланялися перед деревом святого хреста; “Ви кланяєтеся перед деревом хреста, ви робите на свойому лиці пусті знаки хреста, ви на дверях своїх домів зображуєте той хрест!” (Св. Кирил Алек­сандр. проти Юліяна II. Ґ. т. 76. кол. 796 і 7).

Для цікавости треба додати, що так звані іконобор­ці не відважилися виступати проти почитания святого хреста. Треба було аж псевдореформаторів XVI століття Віклефа, Кальвіна, Лютера, що заказували своїм поклон­никам почитати святий хрест. Може, більше, як коли-небудь іще, в наших часах вірні зрозуміють, яка це важна в нашому житті справа, щоби наші села, наші поля, наші хати були значені так званими фігурами Святого Хреста.

1940 р., вересень, Львів. – Із пастирського послання Митрополита Андрея до духовенства “Про почитания Святого Хреста”

365 днів з Великим Митрополитом, роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


2 × дев'ять =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>