Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

27 грудня

Між усіма ласками й небесними дарами, які можемо собі випросити поруч єною нам святим Яковом молит­вою, ласкою найважнішою, даром найціннішим та найближче зв’язаним із Божою мудрістю, буде, без сумніву, дар молитви. Бо молитва не тільки нашим обов’язком, не тільки нашим правом і привілеєм, не тільки нашою першою потребою, але й найціннішим даром, який мож­на, який треба з неба собі випросити.

Тому хочу пригадати і повторити ті такі усильні й гарячі поклики Святого Духа у Святому Письмі, що ра­дить, заохочує, пригадує конечність, важність, святість і хосен молитви; а також ствердити ту нашу більшу те­пер потребу й злучити вас усіх, за яких перед Богом від­повідаю, повторенням це’і правди віри й виконанням її скупити вас усіх коло Христового хреста. Думаю, що я не міг би знайти відповіднішого на наші часи предмету, ані більше вам помогти у ваших трудностях. І наколи Бог дав би мені ту велику, хоч незаслужену благодать, щоби голошенням Божого слова я міг переконати вас про всі безконечні користі, які можете в молитві нахо­дити, й загріти ваші серця до тих безконечних дарів і небесних ласк, які, без найменшого сумніву, на тій до­розі вас ждуть, якби я міг піднести недостойними мо­їми словами рівень вашого життя молитви, поправити ваш спосіб молитви, научити молитися тих, що не до­сить моляться, та заохотити до ліпшої молитви тих, що моляться, але без достаточної любові, – я дякував би Богу як за найбільший дар, даний мені та й вам. Я не міг би навіть бажати більше для вас зробити, більше вам передати.

А що Ісус Христос у святому Євангелію многократно обіцяв усе дати, о що-небудь будемо Його просити, про­шу Його, щоби, за вставленням Пресвятої Діви Марії, святого Йосифа, Її обручника, святого Йоана Хрестите­ля і святих апостолів, дав моїм словам силу небесного грому для голошення святих правд віри про молитву й сокрушив усі ваші серця та перемінив ваші життя свя­тістю своєї благодаті. Прошу не за себе – “не нам, Госпо­ди, не нам, – а Імені Твому дай славу“, прошу за справу прошу дару, ласки – найпотрібнішої в життю християн та священиків, прошу тих ласк, без яких священик не може бути добрим священиком, а християнин – добрим християнином. Прошу ласки молитви для них усіх, про­шу в Тебе, Христе Спасителю, ласки й дарів, яких най­більша потреба для Твоєї справи, для справи спасения людських душ; прошу ласки для Твоєї, Христе, Церкви – для душ, відкуплених Твоєю кров’ю. Прошу Твоїм іме­нем для справи Твоєї – для Тебе, прошу Отця небесного через Тебе у Твоїй крові, що ти її пролляв для нашого спасения; прошу пресвятою Жертвою Євхаристії. Вірю в Твою любов, у Твою доброту, в Твої обітниці і знаю певно, що одержу те, чого прошу. Амінь.

1932-1933 рр., Львів. – Із праці Митрополита Андрея “Божа мудрість”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


− 1 = чотири

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>