Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

27 червня

ДЕНЬ 27 БЛАЖЕННИХ НОВОМУЧЕНИКІВ

Від смерти нашого великого і святого мученика Йо- сафата аж до наших майже часів не переставала про­ливатися кров мучеників за єдність святої Церкви, за вірністьАпостольському Престолові, а пам’ятка тих му­чеників повинна бути для всіх нас, цілого народу, свя­тою. Хто її безчестить, то хіба є нашим ворогом і зрад­ником нашої святої справи.

Культ мучеників виробляє в душах християн щось з того мужества й відваги, якої треба, щоби життя відда­ти за віру.

Кожний гріб мученика – то джерело чудотворної сили,якучерпає віра прибігаючого до гробу мученика по мірі її сили. Хто з великою вірою прибігає до мученика, той може за його заступництвом всього очікувати від Бога. Теодорит представляє в подробицях різні дари, що їх можна очікувати від мучеників: здоровля, потомство, щасливу подорож, уздоровлення, а своє твердження до­казує цікавим описом. “Доказом, – пише, – що молитва з вірою є вислухувана, являються тії вота, які свідчать про уздоровлення. Ті предмети свідчать про уздоровлен­ня, одержані жертводавцями, і про могутність мучени­ка, що там лежить“.

Особливішим способом повинні ми так пам’ятати про всіх тих, які праведно і по-християнськи жили і життя своє віддали за віру, за Церкву і за Батьківщину. Можемо без сумніву надіятися, що ті християни, наші браття, які по-християнськи сповняли обов’язок вій­ськової служби і полягли в боях, приймаючи свою долю з Божої волі, а, може, й з любові до ближніх і до Батьків­щини, умерли в Божій благодаті і після коротшого задоситьучинення справедливості Божій є вже допущені до вічної слави в небі.

1910 р., березня 31, Львів. – Зі спільного пастирського послання Митрополита Андрея та Єпископату Галицької церковної провінції до духовенства; 1941 р., вересень, Львів. – Із декрету Митрополита Андрея “Почитания святих”

ДЕНЬ НАЙСВЯТІШОГО СЕРЦЯ ХРИСТОВОГО

Прошу Всевишнього Бога, щоби вам, вашим роди­нам, вашим працям, добрим намірам і молитвам всюди і все благословив; і Божественному Серцю Христа Спа­сителя торжественно віддаю, посвячую весь наш нарід, всі наші єпархії, церкви, села, родини, призиваючи на вас всі небесні благословення Христової любові і Хрис­тового милосердя.

А тепер нехай кождий за себе, за своїх найближчих і за всіх разом повторяє зі мною слово в слово молитву присвяти і віддання безконечній любові і безконечно­му милосердю Христа.

О Наймиліший і Найсолодший Ісусе, Спасителю люд­ського роду, поглянь на нас, покірно припавших перед Твій жертовник. До Тебе належимо і хочемо бути Твоїми; і днесь, щоби бути сильніше злученими з Тобою, це кож­дий з нас віддається Твоїй любові і Твому милосердю.

Много є людей, що Тебе ніколи не знали, много, Що погордили Твоїм законом і відреклися Тебе. Милосерд­ний Ісусе, умилосердися над ними всіма і приверни їх до Свого Святішого Серця. Господи, будь Царем не ли­шень тих вірних, котрі ніколи не віддалилися від Тебе, але і блудних дітей, котрі Тебе покинули; вчини, щоби скоро повернули у вітцівські обійми, щоби не згинути їм з біди і голоду.

Будь Царем зведених блудною наукою і тих, котрих від­лучила незгода, приведи їх до пристані правди і єдности віри, щоби вскорі був лишень один пастир і одно стадо.

Будь, вкінці, Царем всіх тих, котрих держить суєвір’я, поганство, зволь вирвати їх із тьми і довести до світла і Божого царства.

Дай, Господи, Своїй Церкві тривалу свободу, дай всім народам лад і супокій; вчини, щоби від кінця до кінця світа розносився один голос: Слава Божественном у Сер­цю, Котре дає нам спасения, Йому честь, і сила, і слава, і нині, і присно, і во віки віков. Амінь.

1932р., червень, Львів. – Із пастирського послання Митрополита Андрея до вірних на Празник Пресвятої Євхаристії

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


9 + чотири =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>