Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

26 вересня

Любов є жертволюбива, солодка, згідлива, довго тер­пить і милосердиться. “Любов не завидує й не чванить­ся; …не є користолюбна, …не задумує зла, не тішиться неправдою, а тішиться правдою. Все зносить (і) всьому вірить”; усе любить і не підозріває;” всього надіється (і) все перетерпить” (1 Кор. 13,4-7).

Така любов робить з людини справжнього христи­янина. Вона зближає її до Бога та чинить подібною до Нього. Вона просвічує всі діла чоловіка, сягає аж до неба та звідтіля зливає Божу ласку на нього… Бо нема речі, яка більше подобалась би Богові, і нема чесноти важні­шої та вищої, ніж любов.

Ось як висказується про неї святий апостол Павло:

Коли б я говорив язиками людськими й ангельськими, а любові не мав, став би я мов мідь звеняча, або кимвал бренячий. І хоч би я мав дар пророцтва і знав усі тайни і все знання хоч би я мав усю віру, так, щоб (і) гори пере­носити, а любові не мав, то я ніщо. І хоч би я роздав увесь свій маєток, і хоч би віддав моє тіло на спалення, а любо­ві не мав, ніщо мені не поможе!” (1 Кор. 13,1-4)

Тій любові приписує святий Павло все. Без неї ніякі, хоч би й найбільші, діла не мають перед Богом ніякої заслуги. Ця одна чеснота дає християнинови вступ до неба, і вона одна лишається в небі навіки. Минеться наша віра і стане непотрібною, коли дістанемося там, до Бога, і оглядатимемо Його віч-на-віч. Минеться й на­дія, коли осягнемо добра, яких надіємося.

А одна тільки любов (із цих трьох чеснот, що ведуть до Бога і в’яжуть із Ним нашу душу), тільки вона одна має полишитися навіки, як чеснота ангелів і святих.

1901 р., січня 4(17), Станіславів, Львів. – Із пастирського послання Митрополита Андрея до духовенства та вірних “Найбільша Заповідь“

365 днів з Великим Митрополитом, роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


− п'ять = 3

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>