Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

26 серпня

Висповідавшись, я скоренько відновив наложену покуту й хотів зараз приступити до святого Причастя. Але ті наші Богослужения такі довгі та людей у церкві так повно, а в мене дома чекають такі важні заняття, що ледве я діждався хвилини, коли священик з чашею обер­нувся, взиваючи: “Зі страхам Божим, з вірою і любов’ю приступіте“. Чи в тій хвилині я мав почування Божого страху, віри й любові, просто не знаю; може, вже і в тім згрішив. Досить, я перехрестився і клякнув. Якраз пере­ходив священик, ложечкою подав Причастя й за хвилю обтер уста рушником. Я встав, перехрестився, а що вже була спізнена година, тож побіг скоренько додому за­йнятися працею, бо її аж надто був відложив.

У хвилинах перед сповіддю і в сповіді, а може, ще й сьогодні рано, мені видавалося, що буде можливо так жити, як бажалося, – по-християнськи. А коли на мене вдарила хвиля життя з усім тим, що приносить і болів, і розкошів, і відрази, й потягаючої цікавости, вона мене з ніг звалила, як мале немовля, і ось лежу в грісі. Чи то гріх тяжкий? Те, що трапилося передвчора і вчора, – ті нетерпеливості, те забоження, те прикре слово, неуваги на молитві, те опущення молитви, – все це було, може, лиш дрібними гріхами, хоч хто ж те знає; але те, що сьо­годні трапилося, – це вже найвиразніше, свідоме й до­бровільне переступлення Божої заповіді в тяжкій речі. І коли сьогодні думаю про те, що завтра треба мені ко­нечно до церкви піти, бо ж це день святий, заглядаючи в серце, бачу, що будова християнської праведности розбита в порох. Я наново стою над руїною.

1935 р., лютого 12 – грудня 15, Львів. – Із праці Митрополита Андрея “Християнська праведність”

365 днів з Великим Митрополитомроздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


8 − = нуль

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>