Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

26 червня

Шукаючи Бога, а так можна висказатися про кожну молитву, робимо щось, що подібне до шукання укритого скарбу. І дійсно те, чого шукаємо, – то помазання, спіль­ність, зв’язь із Богом. Його благодать, скарби, які дає нам молитва, той ключ до небесних скарбів – все те укритий скарб. Щоби його знайти, треба копати, неначе криницю. На дні глибокої криниці найдемо цю живу воду, яка все тут сказане неначе містить у собі. Де ж нам ту криницю копати? В глибині нашої душі. Спробуймо такої дивної руханки: головою вділ увійдім у цю криницю. Вона буде тим глибша, чим більша буде наша покора, чим більша праця, чим більше наше відірвання від всього того, що було досі коло нас і над нашою головою, а що є тепер під нашими ногами, бо нашою головою ми на дні криниці шукаємо живої води. Світ догори ногами? – питаєте. Так, саме так! Усе противне, що, по думці світа, для світових людей до­бре – розкоші, змисловість, обжирство, п’янство, – те все для нас зле. А що для світових людей зле – хрест Ісуса Христа, допусти, терпіння, рани Ісуса Христа, що їх святий апостол Павло на своїм тілі носив, терновий вінець, бичу­вання, червоний плащ, хрест, Голгота, все те, чим світові люди мерзяться, – все те для нас дороге і цінне. А що ми того всього хочемо й шукаємо – головою вділ кидаємося в криницю, з якої можемо тої живої води добути!

Може, прийде нам довго терпіти, трудитися, мозоли­тися й шукати; може, прийде й добре перетерпіти із-за Христового імені. Але що з того всього вийде? Бризне вода, або іншими словами, докопаємось іншого світа – й знову над нами ясне сонце й пречудні райські квіти, і радість ангелів і блаженних. А поки на цьому бідному світі жиємо, блаженство покірних, і тих, що плачуть, і тих, що переслідувані, і миротворців, і милосердних. Але після трудів і сліз блаженство, до якого нема іншої дороги, як дорога, що ми її описали тим копанням кри­ниці стрімголов. А де криниця? В глибині серця!

Там знайдемо Бога, деінде Його не шукаймо. Там ви­молимо собі ціле небо, там двері до небесної скарбни­ці, до якої ключ у нашій, браття, руці, – а не уміємо ним орудувати.

1932-1933 рр., Львів.Із праці Митрополита Андрея “Божа мудріст

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


1 + п'ять =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>