Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

25 серпня

Якщо всі відроджені з води й Духа у святому Таїнстві Хрещення мали б для Бога стільки вдячности, щоб збе­рігати праведність, дану їм з Божої благодаті в хрещен­ні, не було б потреби Христови Спасителеви встановля­ти друге Таїнство, інше від Хрещення, на відпущення гріхів. А що Бог “багатий на милосердя” (Еф. 2,4), “знає створення наше й пам’ятає, що ми порохом” (Пс. 102,14), то рятує тих, що віддалися після хрещення наново в не­волю гріха і владу демона. Він установив Таїнство Пока­яння, яким пристосовує добродійство Христової смерти тим, що впали після хрещення.

Це правда віри, що Таїнство Покаяння є правдивим Таїнством, установленим Ісусом Христом Господом для примирення з Богом вірних, скільки разів після хре­щення впадають у гріх.

В усіх часах, для всіх людей, що впали у смертні гріхи, покаяння було конечне, щоб осягнути праведність. Ми ба­чили, що й перед святим хрещенням треба було, щоб ті, що бажають святої купелі хрещення, відкинули від себе гріхи та відвернулись від такої великої Божої образи нена­вистю гріха й побожним болем душі Тому й пророк каже: “Наверніться й творіть покаяння зо всіх ваших неправед­ностей, і неправедність не буде вам руїною” (Єз. 18, ЗО). І сам Господь сказав: “Якщо не покаєтеся, всі так само зги­нете” (Лк. 13, 3). А святий Петро, верховний апостол, по­ручав грішникам покаяння перед хрещенням: “Кайтеся, і нехай кожний із вас прийме хрещення” (Ді. 2,38).

1935 р., лютого 12- грудня 15, Львів. – Із праці Митрополита Андрея “Християнська праведність”

365 днів з Великим Митрополитомроздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


8 − п'ять =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>