Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

25 листопада

СВ. СВЩМ. ЙОСАФАТА

“О, коби то я міг усі ваші душі до єдности церковної пригорнути” (Св. свщм. Йосафат Кунцевич)

З високого неба приходить до нас сього року Божого Його любий вибранець і великий угодник святий священ- номученик Йосафат, наш рідний брат, отець і пастир.

Як мука і смерть Сина Божого не вбила святої прав­ди євангельської, але, противно, дала їй велике свідо­цтво, непереможну силу й віковічну славу; як смерть святих мучеників стала для них славою, а для Церк­ви Христової – силою, так і смерть святого мучени­ка Йосафата принесла йому велику нагороду в Бога і славу в цілій святій Церкві Католицькій. Нашій Греко- Католицькій Церкві дала вона велике свідоцтво правдивости і святости і стала джерелом великої сили ду­ховної для нас.

Силою від святого Иосафата обновім наші душі й серця і користаймо з тієї великої ласки з неба. Святий Йосафат не тільки єсть узором усіх чеснот для нас, для духовних і світських, для молодих і старих, для бага­тих і вбогих, для працюючих і страдаючих, але теж і від нього приходить сила, що зціляє і скріпляє. Стараймось лучше пізнати нашого святого, більшу честь йому від­давати, як це було досіль, і більше теж, ніж досіль, ко- ристати з його великої сили у Бога – на його святу славу й на наше добро, дочасне й вічне.

Наш се обов’язок – віддати якнайбільшу честь і свя­тій пам’яті, чеснотам, заслугам, посвяті й силі святого, бо ми теж будемо мати з того найбільше благословення.

Ходім до нього і скажім: “Це той, що братів лю­бить і молиться багато за народ та за святе місто… (II Макк. 15,14)

1923 р., жовтня 14, Львів. – Зі спільного пастирського послання Митрополита Андрея та Єпископату Галицької церковної провінції до духовенства та вірних із приводу 300-літнього ювілею мученицької смерти священномученика Йосафата Кунцевича

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


три × 2 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>