Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

24 січня

Спаситель мав, – як каже св. Павло, – “відновити все, що на небі і що на землі” (Еф. 1, 10). Отже, мав влити у ціле людство нову силу і нове життя: мав передусім уздоровити ті його недуги, в які воно попало через гріх перших родичів, всіх з роду “синів гніву” привернути до Божої ласки, – людей, знеможених безнастанною не­правдою, просвітити світлом істини, а тих, що впали вже на дно беззаконня, піднести до чеснот християн­ського життя.

Своєю наукою обняв Він увесь людський рід. І то так всесторонньо, що не було й нема на світі такої справи чи такої інституції, якої би Він не хотів був перестроїти, утверджуючи те, що добре, а усуваючи все те, що зле.

Христос, мої милі браття, дає людям не лише вічне щастя та спокій сумління, але, як Спаситель людства, подав дочасній суспільності людей такі порядки, що мо­жуть запевнити – і одиницям та цілим народам – най­більшу міру сили, щастя і дочасного миру, оскільки це лише можливе на цьому світі.

Христова наука не займається лише душею кожної людини зокрема, але й упорядкуванням, організацією цілого людства. Вона не тільки впроваджує лад і поря­док У сумління одиниці, але є вона й наукою загального спільного ладу – ладу, на основі якого можуть і повин­ні розвивати всі народи, ціле людство, всі свої природні сили, що їх в дарі одержали від Бога.

Проповідь Євангелія не обмежується єдино до церк­ви та сповідальниці! І не кінчиться на відправі Служби Божої!

Вона йде і до хати кожного християнина, питаючи тут про домашні порядки та відносини; йде і до грома­ди – і тут впроваджує свій новий лад.

Вона сягає й до тих справ, про які дебатують в со­ймах і парламентах!

Вона йде і до міністрів та монархів, щоб учити їх, як правити та й дбати про загальне добро; йде навіть і туди, де народи чи держави воюють між собою, там на­кладає на всіх обов’язок справедливости та любові.

Під впливом Христової науки влада монархів стала святішою та справедливішою, послух для влади у лю­дей легшим, а зв’язок поміж горожанами сильніший.

Словом: для всіх справ, що їх люди уважають корис­ними, прибуває з Христової науки нова сила.

1900 р., Жовква. – Із пастирського листа Митрополита Андрея до духовенства і вірних “Християнська родина”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


9 × = тридцять шість

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>