Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

23 січня

ПРАТУЛИНСЬКИХ МУЧЕНИКІВ

Від смерти нашого великого і святого мученика Йосафата аж до наших майже часів не переставала про­ливатися кров мучеників за єдність Святої Церкви, за вірність Апостольському престолові, а пам’ятка тих му­чеників повинна бути для всіх нас, цілого народу, свя­тою. Хто її безчестить, то хіба є нашим ворогом і зрад­ником нашої святої справи.

Ще не вимерло покоління наших священиків і вір­них, котрі терпіли і вмирали в Холмщині за віру в сім­десятих літах минулого століття. Найбільшою нашою славою цілого дев’ятнадцятого століття були ті вірні героїчні селяни, що пролили свою кров за віру, й ті, що терпіли довголітні переслідування, вигнання, конфіскати майна, кнути – і в вірі непохитно витривали.

Кров мучеників стане єще раз насінням християн, земля, зрошена тою кров’ю, видасть святих великих, великих Апостолів, котрі зможуть сповнити наміри Бо­жого Провидіння зглядом нас.

1910 р., березня 31, Львів. – Зі спільного пастирського послання Митрополита Андрея та Єпископату до духовенства “Схизматицька агітація…”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


два × 8 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>