Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

22 листопада

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

Так, як в книгах Божого об’явлення, на самому май­же вступі Своєї науки, поставив Бог нерукотворений пам’ятник грози, перестороги та відстрашаючого при­кладу – оповідання про вчинок Каїна і кару проклят­тя його, – так само в законі суспільного ладу, який є й законом людського щастя та добробуту, поставив Все­вишній нерукотворений пам’ятник Своєї волі супроти людей, ставляючи той заказ: Не убий! То значить, що основою всякого суспільного ладу, після прийняття і пошанування авторитету, має бути ненарушена свя­тість людського життя. Сам Всевишній Бог стереже тої святости, а кожному, що ту святість нарушить, каже: “Що ти зробив? Голос крові твого брата кричить до Мене зі землі. Сьогодні ти проклятий ecu над землею, що розтворила уста пити кров твого брата з твоїх рук. Коли оратимеш землю, вона не дасть тобі плоду; бу­деш скиталъником і вигнанцем на землі! (Бут. 4,10-12) цей засуд Божої науки громом прокляття спадає на всіх, що, потоптуючи святість Божого закону, проливають неповинну кров і самі себе відчужують від людського суспільства, нехтуючи те, що в тому суспільстві є най­більшою людською святістю, себто людське життя.

Вороги Бога і людства відкинули релігію – основу суспільного ладу, відібрали свободу – найбільше добро людини, зі свобідних горожан-селян зробили невільни­ків і не мають досить розуму, щоби їх кормити за тяжку невільничу працю в поті чола.

На вид таких злочинів німіє людська природа, кров стинається в жилах.

Перед цілим світом знову протестуємо проти пере­слідування малих, убогих, слабих і невинних та гоните­лів оскаржуємо перед судом Всевишнього.

Усіх християн цілого світа, усіх віруючих у Бога, а особливо всіх робітників і селян, передовсім усіх наших земляків, просимо прилучитися до цього голосу про­тесту і болю.

Нехай перед страшною смертю серед лютих страж­дань голоду буде для них хоч малою потіхою гадка, що їх брати знали про їх страшну долю, над ними боліли і терпіли, за них молилися.

1942 р., листопада 21; 1943 р, травень, Львів. – Із декрету Митрополита Андрея “Не убий” 1933 р, липня 24, Львів. – Із пастирського послання Митрополит Андрея та Єпископату Галицькії церковної провінції до духовенства та вірних “Україна в передсмертних судорогах”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


3 + = шість

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>