Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

20 липня

У всьому, що до істоти Церкви не належить, у цілій своїй людській ділянці пристосовується вона до людей.

І тоді стається такою людською, такою народною, як ні­яка інша народна інституція. Бо перш усього пропові- дає до людей їхньою власною, рідною мовою. Також на народну мову перекладає свої загальнолюдські твори – Святе Письмо і твори отців.

А будучи сама скарбницею та опікункою наук, на­кликує до них усіх, своїх вірних, і вже тим самим при­чиняється до незвичайного розвою народної культури і письменства. Крім цього, від усіх домагається спра­ведливости та веде всіх до любові. Кожній суспільності помагає до зрівноваження різнородних елементів і лу­чить усіх у праці для добра Батьківщини.

І ми, українці, обняті любов’ю Католицької Церкви, завсіди находили у ній свою рідну матір. Такою рідною, такою українською була і є вона для нас, що ми часом майже забуваємо, що є це загальна Католицька Церква, розсіяна по цілому світі…

І тепер, мої милі браття, є вона нашою рідною Матір’ю. І в ній, як у ніякій іншій Церкві, можемо найти величезну поміч для розвою нашого народного життя, для всіх наших суспільних сил… Із кожноК проповідниці проповідає наша Церква народною, українською мовою, виховує наші діти в українському, народному дусі, вчить нас любити свою Батьківщину, наказує нам держатись свого східного обряду, в церковнослов’янській мові, просвічує наш народ, несучи йому освіту навіть у най­більш занедбане село, вчить тверезости і моральности, згоди та любові, відтягає людей від процесів, підпирає в кожному селі всяке добре діло – чи просвітнє, чи еконо­мічне, всюди дбає про добро нашого народу. Словом, на кожному кроці є нашою справжньою Матір’ю.

Як хто з любові для Ісуса Христа шукає Його у своєму житті, той найде і Його, і правдиву Його Церкву, бо в ній все веде до Христа, все ублагороднює, все підносить і освячує людей.

1900 р., Навечір’я Св. Михаїла, с. Марківці під Станіславом. – Із пастирського послання Єпископа Шептицького до вірних “Правдива віра”

365 днів з Великим Митрополитом, роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


+ 1 = дев'ять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>