Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

19 вересня

Ми всі нашому Спасителеві Ісусові Христові, утаєно­му в Пресвятій Євхаристії під видами хліба і вина, стіль­ки завдячуємо, стільки Йому винні! Все, що маємо, – то Його дари. Він так полюбив нас, що вмер на хресті для нашого спасения, за нас був бичований, за нас прийняв терновий вінець, за нас був проваджений перед суд, ви­сміяний, битий в лице, за нас тяжкий хрест двигав на гору Гол готу, під хрестом падав, добровільно рамена розпростер і дався до хреста прибивати. “Яко агнець на заколеніє ведеся”, був проваджений на смерть тихий, як ягнятко. За нас перетерпів на хресті довгі муки і страш­не конання; пам’ятаючи о нас, віддав духа небесному Отцю і ще по смерті, коли”един от воїн копієм ребра Єму прободе”, пролляв за нас послідну каплю крові.

Смертю Своєю відкупив нас від вічної смерти. Ми лежали в гробі смерти, смерти гріха. Смертю Своєю дарував нам життя надприродної Божої благодаті. З Його ласки наші душі очищені від гріха первородного в святому Хрещенню, з Його ласки маємо в святій Тайні Миропомазання силу до борби о духовні добра, о вічне спасения. З Його ласки, коли упадемо в гріх, можемо кождої хвилі очистити душу в святій сповіді. З любові до нас повторяє в часі Служби Божої жертву Своєї смер­ти. З любові до нас кормить нас Своїм Пресвятим Тілом і дає нам пити чашу Своєї Пресвятої Крові.

Як же Йому за це не відплатитися? Що Йому віддати за все те, що для нас зробив, що нам дає? Наші молитви слабі, нечисленні наші добрі діла, а так часто грішимо, ображаємо Його так часто.

Нехай бодай раз дасться чути могучий голос вдяч­носте, що виходить з уст всього нашого народу. Нехай весь наш нарід одного дня і одної години взнесе до неба міліон сердець, з міліонів душ най полине в небо свята, торжественна спільна молитва вдячности і любові.

1932 р., червень, Львів. – Із пастирського послання Митрополита Андрея до вірних на Празник Пресвятої Євхаристії

365 днів з Великим Митрополитом, роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


− 2 = два

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>